Emil Sąsiadek

Emil urodził się 22.02.2014 roku z wrodzoną wadą słuchu. Wielokrotne badania w szpitalu, później w Lubuskim Centrum Laryngologii i ostatecznie w Międzynarodowym Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach koło Warszawy wykazały, że chłopiec całkowicie nie słyszy. We wrześniu 2014 miał wszczepiony implant ślimakowy, a obecnie jest rehabilitowany. – Emilek jest cudownym i pogodnym dzieckiem, codziennie daje nam wiele radości. Liczymy, że wkrótce usłyszy najpiękniejsze dźwięki tego świata i przede wszystkim głos najbliższych, którzy bardzo go kochają... – mówi jego mama Emilia.

Numer subkonta Fundacji Falubaz Pomaga dla Emila Sąsiadka: 38 1140 1850 0000 2301 5200 1004


Kuba Nowek

Mieszkaniec Nowogrodu Bobrzańskiego, u którego na początku 2012 roku wykryto nowotwór kości. Od tego momentu Kuba przechodził długie leczenie. Z pomocą Kubie ruszyli kibice Falubazu oraz Zielonogórski Klub Żużlowy, dzięki czemu na jego leczenie przeznaczono dochód z biletów z prezentacji drużyny w sezonie 2012 oraz zorganizowano turniej piłkarski. Spełniliśmy też marzenie chłopca, jakim było spotkanie z Robertem Dowhanem i Andreasem Jonssonem.


Cyprian Janczewski

U Cypriana w 9. miesiącu życia  zdiagnozowano nowotwór złośliwy w obu oczach, zwany siatkówczakiem. Leczenie tego typu choroby jest bardzo kosztowne, dlatego zielonogórscy żużlowcy nagrali film, w którym zachęcali do przekazywania pomocy na leczenie Cypriana, a Robert Dowhan i Andrzej Huszcza wystąpili na koncercie charytatywnym Fundacji Warto jest pomagać, z którego dochód przeznaczony był na leczenie Cypriana. Jego lewe oko funkcjonuje już bez problemu, natomiast w prawym we wrześniu 2014 nastąpił nawrót choroby, prowadzone jest leczenie, a niedługo odbędzie się kontrola w klinice w Krakowie.


Artur Wielgoszyński

U Artura, znanego w kręgach kibicowskich jako Wielgus i byłego piłkarza KSF Zielona Góra, lekarze na początku stycznia 2012 wykryli nowotwór w górnym odcinku kręgosłupa.


Kuba Kowalczyk

U Kubusia wykryto nowotwór oka. Chłopiec miał skomplikowaną operację, ale nadal wymagał kosztownego i długotrwałego leczeniem. Pieniądze na ten cel zbierano m.in. na koncercie charytatywnym w jednym z zielonogórskich studenckich klubów, gdzie odbyła się licytacja gadżetów Falubazu, a gośćmi specjalnymi byli Robert Dowhan i Patryk Dudek.


Mateusz Pawłowski

Mateusz urodził się 16.05.2011 r. jako wcześniak, niewydolny oddechowo. U chłopca stwierdzono m.in. mózgowe porażenie dziecięce, niedowład nóg, astmę oskrzelową. Intensywnie jest on rehabilitowany od 2 miesiąca życia. Mateusz ma prawie cztery latka, ze względu na obniżone napięcie mięśni brzucha i kręgosłupa, nie siedzi sam i samodzielnie nie chodzi.  Chłopiec potrzebuje m.in. ortez dziennych i kombinezonu Thera togs, dlatego w ramach Falubazowych Mikołajek zorganizowaliśmy dla niego licytację sportowych gadżetów, w tym plastronu, w którym Janusz Kołodziej zdobył brązowy medal IMP 2014. Zachęcamy też do przekazania 1 proc. podatku dla Mateusza poprzez Fundację Dzieciom „Zdążyć z pomocą”

KRS 0000037904

20285 PAWŁOWSKI MATEUSZ


Dawid Lewko

Dawid to 15-latek z Zielonej Góry, kibic Falubazu, który choruje na genetyczną chorobę oczu – chorobę Stargardta. Dziś jest uczniem drugiej klasy gimnazjum, potrzebuje bardzo pomocy w postaci okularów, które mogą pomóc mu w nauce, jak również w bezpiecznym poruszaniu się. Okulary kosztują 15 tysięcy dolarów, co jest poza zasięgiem rodziców nastolatka, dlatego Fundacja Falubaz Pomaga zdecydowała się mu pomóc w nagłośnieniu wszelkich działań, które pomogą Dawidowi w pozyskaniu okularów.  By pomóc rodzinie Dawida w zakupie specjalistycznego headstet eSight, który nosi się założony na specjalnych oprawkach od soczewek percepcyjnych tuż nad lub przed oczami, można dokonywać wpłat na konto:  

GETIN BANK: 80 1460 1181 2012 5656 8149 0001

Kod dla wpłat z zagranicy
IBAN PL 80 1460 1181 2012 5656 8149 0001
BIC/SWIFT Getin Banku: GBGCPLPK
(w tytule przelewu proszę wpisać: "Pomoc dla Dawida")


Maciej Kiryk

Maciej urodził się 24 maja 2010 roku, na początku nie było żadnych oznak do niepokoju, ale po specjalistycznych badaniach okazało się, że Maciek jest opóźniony psychoruchowo. Jego rehabilitacja wymaga sporych funduszy, dlatego Fundacja Falubaz Pomaga zdecydowała się mu pomóc, przekazując wsparcie finansowe dzięki akcji Falubazowe Mikołajki.


Adam Grodzki

Adam urodził się 6 maja 2006 roku z poważną wadą serca. W 13. dobie życia przeszedł operację, która spowodowała duże komplikacje (wylew do mózgu, dysplazję stawu biodrowego, sepsę). Chłopiec ma niedowład lewostronny, jest opóźniony psychoruchowo, ma niedosłuch na prawe ucho. By pozyskać pieniądze na jego leczenie, Fundacja Falubaz Pomaga zorganizowała zbiórkę podczas Pikniku z Falubazem w Parku Krasnala w Nowej Soli. Chłopca odwiedził też Andrzej Huszcza.


Piotr Kulczyk

Piotr to mieszkający w Ochli kibic Falubazu, jednak ciężka choroba uniemożliwiała mu kibicowanie z trybun W69. Dlatego, gdy się z nią zmagał, Fundacja Falubaz Pomaga postanowiła mu sprawić niespodziankę – chłopca odwiedził Andrzej Huszcza i MotoMysz z klubowymi gadżetami. Udało nam się też spełnić jego marzenie, jakim było spotkanie z Jarosławem Hampelem. Dziś Piotr jest już zdrowy i nadal pozostaje wiernym kibicem naszej drużyny