Aktualności

Akrobacje i Głodówka - juniorzy Falubazu wznowili treningi

Koniec laby! Dziś juniorzy Falubazu Zielona Góra wznowili treningi ogólnorozwojowe przed sezonem 2019. Zajęcia kolejny rok z rzędu prowadzone będą pod okiem Radosława Walczaka i Jakuba Rogozińskiego - trenerów UKS As Zielona Góra.

Zajęcia naszych młodzieżowców odbywać się będą 5 razy w tygodniu. Trzykrotnie będą oni trenowali na sali akrobatycznej przy ulicy Urszuli w Zielonej Górze, raz w terenie i raz na sali gimnastycznej, grając w gry zespołowe. W grupie, która dzisiaj rozpoczęła treningi są Damian Pawliczak, Jakub Osyczka, Nikodem Bartoch, Damian Boduch, Sebastian Helwig, Fabian Ragus oraz Adrian Bieszczak. W późniejszym terminie zajęcia rozpocznie druga grupa, złożona z adeptów zielonogórskiej szkółki żużlowej. Treningi ogólnorozwojowe potrwają 3 miesiące. W styczniu nasi juniorzy wspólnie z zielonogórskimi akrobatami wybiorą się na górskie zgrupowanie do schroniska "Głodówka" pod Zakopanem.

Indywidualny tryb przygotowań mają pozostali nasi zawodnicy w tym dwójka juniorów Mateusz Tonder i Norbert Krakowiak. Pierwsze zajęcia mają za sobą już także wszyscy nasi seniorzy. W lutym drużyna Falubazu Zielona Góra wybierze się na tygodniowe zgrupowanie do resortu Norweska Dolina w Szklarskiej Porębie.

Wszyscy nasi zawodnicy przejdą także wkrótce kompleksowe badania wydolnościowe w Centrum Medycyny Sportowej Olimp w Zielonej Górze.