Aktualności

#FalubazTyper | Stelmet Falubaz faworytem?

Przed nami kolejny mecz, w którym teoretycznie jesteśmy faworytami. No właśnie - teoretycznie. Już mecz z MRGARDEN GKM Grudziądz pokazał, że wszelkie typowania mogą nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością. PGE Ekstraliga w sezonie 2019 jest niesamowicie wyrównana i chyba żaden wynik nie będzie traktowany jako duża niespodzianka. Co przed piątkowym meczem ze Speed Car Motorem Lublin myślą nasi eksperci?

BURMISTRZ SULECHOWA, PARTNERA MECZU WOJCIECH SOŁTYS

STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA - SPEED CAR MOTOR LUBLIN 50:40

Jestem wiernym kibicem Falubazu Zielona Góra. Mam nadzieję, że piątkowy mecz z Motorem Lublin będzie wielkim widowiskiem sportowym. Do zobaczenia na stadionie. Liczę również na kapitalną atmosferę na trybunach. Kibice Falubazu z tego słyną.


PREZYDENT LUBLINA KRZYSZTOF ŻUK

STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA - SPEED CAR MOTOR LUBLIN 44:46

Wynik Derbów Ziemi Lubuskiej nakazuje podejść z dużym respektem do drużyny Stelmetu Falubazu. To z pewnością jeden z faworytów tegorocznego sezonu PGE Ekstraligi. Zielona Góra ma mocny, równy skład seniorski. W bardzo dobrej formie jest Martin Vaculik, nikomu też nie trzeba przedstawiać Piotra Protasiewicza, którego postawa w meczu ze Stalą Gorzów imponowała, a do tego dochodzi obecność w drużynie trzykrotnego mistrza świata Nickiego Pedersena. Gratuluję tego zwycięstwa, bo wiemy już również w Lublinie, że gorzowski tor to wymagający teren. Ale nadchodzący mecz naszych drużyn to zupełnie nowa historia i mam nadzieję, że Motor powalczy, tak jak pokazała to w Zielonej Górze drużyna z Grudziądza. Nasi zagraniczni seniorzy mają coś do udowodnienia lubelskim kibicom, a i juniorzy powinni zdobyć więcej punktów niż formacja juniorska gospodarzy. Liczę na wynik dobry dla Motoru i optymistycznie typuję 44:46.


MENEDŻER SPEED CAR MOTORU LUBLIN JACEK ZIÓŁKOWSKI

STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA - SPEED CAR MOTOR LUBLIN 50:40

Mimo że skazywano nas od początku na porażkę, staramy się walczyć w każdym spotkaniu. Jeśli przy W69 osiągniemy taki efekt jak w Częstochowie, będę zadowolony. Oczywiście, zapewniam, że postaramy się o więcej. Dobry wynik to już nawet nie jest tylko kwestia silnika, ale umiejętności zawodnika pod względem doboru dyszy, zębatki, zapłonu do warunków torowych. Zwycięża ten, kto szybciej odczyta tor. Mając dziś nadzieję na piękną walkę, pozdrawiam wszystkich znajomych z Zielonej Góry.


DZIENNIKARZ PO-BANDZIE.PL WOJCIECH KOERBER

STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA - SPEED CAR MOTOR LUBLIN 52:38

Beniaminek ma świetnych kibiców i dobrą prasę, ale za wrażenia artystyczne żadnych punktów bonusowych nie otrzyma. W Zielonej Górze też będzie starał się dzielnie stawiać, jednak zwycięstwo gości byłoby - jak mawia red. Andrzej Kostyra - największym cudem od momentu wskrzeszenia Łazarza...


MENADŻER PATRYKA DUDKA KRYSTIAN PLECH

STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA - SPEED CAR MOTOR LUBLIN 49:41

Beniaminek z Lublina przyjeżdża na trudny tor. Stelmet Falubaz na pewno ma ciągle spore zapasy w swojej drużynie. Wygrana z Grudziądzem była wymęczona, więc tutaj muszą pokazać pełnię swoich możliwości, zwłaszcza, że ambitny i młody zespół z Lublina kilkukrotnie już pokazał, że nie można ichzlekceważyć. Mimo wszystko po wygranej w Gorzowie, Stelmet Falubaz może dostać wiatru w żagle.


BYŁY ŻUŻLOWIEC ZENON PLECH

STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA - SPEED CAR MOTOR LUBLIN 50:40 

Myślę, że gospodarze powinni sobie poradzić, chociaż zawodnicy tacy jak Paweł Miesiąc nie powinni mieć problemu z zielonogórskim torem. Idealnie on pasuje do ich stylu jazdy. Mimo wszystko Stelmet Falubaz powinien już lepiej pojechać u siebie, niż to było z Grudziądzem. 


KIBIC, PRZEDIŚEBIORSTWO "IREK" MARCIN OLEJNICZAK

STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA - SPEED CAR MOTOR LUBLIN 52:38

Motor ambitnie walczy w każdym meczu, ale niestety wciąż jadą w osłabieniu. Po tym, jak Łaguta dołączy do drużyny, będą groźni dla każdego. Na dziś jednak Stelmet Falubaz jest zdecydowanie mocniejszy i zwycięży.


EKSPERT ZAKŁADÓW BUKMACHERSKICH MILENIUM KRZYSZTOF GADUS

STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA - SPEED CAR MOTOR LUBLIN 55:35

Lublin z niecierpliwością oczekuje powrotu na tor Grigorija Łaguty, ale Rosjanin nie pojedzie jeszcze w meczu ze Stelmetem Falubazem. A szkoda, bo Motor nie ma żadnych argumentów, aby powalczyć w Zielonej Górze. Co prawda szybki jest Mikkel Michelsen, a Paweł Miesiąc jedzie sezon życia, jednak przy słabej postawie reszty drużyny goście mogą mieć problem z przekroczeniem granicy 35 punktów. Szykuje się „spacerek” zielonogórskiego zespołu, który jest w wyśmienitym nastroju po wygranej w Gorzowie.


KOMENTATOR NSPORT+ TOMASZ DRYŁA

STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA - SPEED CAR MOTOR LUBLIN 0:0

Uwielbiam dyskutować o meczach, mogę gadać o nich godzinami, ale mam zasadę – nie rozprawiam, nie analizuję i nie rozbieram na czynniki pierwsze meczów, które… jeszcze się nie odbyły. Starając się, średnio co tydzień, przekonywać Państwa, jak wspaniałym i nieprzewidywalnym sportem jest żużel i że w tej właśnie nieprzewidywalności tkwi lwia część jego magii, robiłbym z siebie błazna, gdybym nagle wziął się za przewidywanie przyszłości. Wygra zespół, który zdobędzie więcej punktów, a więcej punktów zdobędzie ta drużyna, której zawodnicy będą szybsi. Tego dnia. W tej godzinie. Na tym torze. Przy tak skrojonej PGE Ekstralidze ferowanie wyroków przed meczem uważam za… no, tym razem ugryzę się w język (śmiech). Może któryś z faworytów będzie miał słabszy dzień? A może wystrzeli ten, który dotąd zawodził? Może w jakiejś drużynie będą trzy defekty, a w drugiej cztery lotne starty? Może ktoś wjedzie w taśmę, a ktoś inny pomyli okrążenia i na prowadzeniu skończy wyścig po trzech kółkach? A może w ogóle spadnie śnieg, albo deszcz pasikoników… O rany, naprawdę nie wiem i to jest chyba najpiękniejsze. To sedno sportu – nie wiedzieć nic przed. Życzę cudownej zabawy, ekscytowania się każdym wyścigiem i efektowną akcją na torze, to od Państwa zależy, jak fajne emocje wyniesiecie sobie dziś ze
stadionu. Typuję bezbramkowy remis.