Aktualności

#GORZIE | Niedzielne Derby zagrożone?

Wszyscy z niepokojem oczekujemy na kolejne informacje z niemieckiego Landshut, gdzie jutro ma się odbyć pierwszy półfinał Speedway of Nations. W zawodach tych wystartować ma Bartosz Zmarzlik. Przełożenie turnieju na niedziele spowoduje automatyczne odwołanie niedzielnego meczu ligowego.

W Landshut od kilku dni pada deszcz, a prognozy na najbliższe dni nie są niestety optymistyczne. Pierwszym rezerwowym terminem jest niedziela. Tego dnia w Landshut ma już nie padać, jednak problemem może być niska temperatura.

Przełożenie jutrzejszych zawodów na niedzielę spowoduje automatycznie korekty w terminarzu PGE Ekstraligi. Jednym z reprezentantów Polski w turnieju w Landshut będzie Bartosz Zmarzlik, a więc lider gorzowskiej truly.work Stali.

- Cały czas sprawdzamy informacje z Landshut. Najnowsze są takie, że zarówno na sobotę jak i niedzielę prognozy przewidują deszcz, jednak 5 maja opad ma być zdecydowanie mniejszy. Jeśli to się potwierdzi, to niedzielę spędzimy w domach. Pozostaje trzymać kciuki za pogodę, a następnie za naszą reprezentację - powiedział dziś trener Adam Skórnicki.

Niemiecki klub poinformował dziś, że tor w Landshut jest zabezpieczony folią. W sobotę o godzinie 12:00 ma rozpocząć się oficjalny trening przed wieczornymi zawodami. Półfinał Speedway of Nation