Aktualności

Grand Prix Polski na PGE Narodowym (zapowiedź)

W sobotę w Warszawie najlepsi zawodnicy na świecie rywalizować będą w pierwszym turnieju tegorocznego cyklu Grand Prix. Zawody na PGE Narodowym co roku przyciągają na trybuny olbrzymią ilość widzów. W stawce szesnastu uczestników tej imprezy jest dwóch żużlowców Stelmet Falubazu Zielona Góra - Patryk Dudek oraz Martin Vaculik.

W turnieju zobaczymy czterech Polaków. Wspomnianego wcześniej Dudka, Janusza Kołodzieja, Bartosza Zmarzlika i startujący z dziką kartą Bartosza Smektałę. Reprezentanci Polski będą chcieli sprawić radość polskim kibicom, którzy jak co roku wypełnią po brzegi PGE Narodowy. Oczy kibiców zielonogórskiego Falubazu skierowane będą na "DuZersa", który w minionym tygodniu zaliczył upadek w Zielonej Górze podczas ligowego spotkania z beniaminkiem PGE Ekstraligi - Speed Car Motor Lublin.


W sobotnich zawodach w Warszawie nie wystąpi Greg Hancock, który na pewien czas wycofał się z wszelkich zmagań z powodów rodzinnych. Amerykanina zastąpi Robert Lambert. Kolejnym zawodnikiem, który nie wystartuje w stolicy Polski jest Maciej Janowski. "Magic" w dalszym ciągu odczuwa skutki upadku z meczu ligowego w Grudziądzu. Polaka w tych zawodach zastąpi kolega klubowy z Wrocławia, Australijczyk Max Fricke.

W piątek pierwszy raz w historii odbyły się kwalifikacje czasowe. Od tego sezonu to właśnie na podstawie wyników z kwalifikacji zawodnicy będą wybierać numery startowe z jakimi przystąpią następnego dnia zawodów. Najlepszy czas pojedynczego okrążenia wykręcił Matej Zagar. Na drugim miejscu uplasował się Australijczyk Jason Doyle, a na trzecim Rosjanin Emil Sajfutdinow.

Cykl Speedway Grand Prix składa się z dziesięciu zawodów. Finał zostanie rozegrany 5 października na MotoArenie w Toruniu.

Lista startowa BOLL Warsaw Grand Prix Polski:
1. Janusz Kołodziej (Polska)
2. Jason Doyle (Australia)
3. Max Fricke (Australia)
4. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
5. Matej Zagar (Słowenia)
6. Bartosz Smektała (Polska)
7. Niels Kristian Iversen (Dania)
8. Fredrik Lindgren (Szwecja)
9. Robert Lambert (Wielka Brytania)
10. Martin Vaculik (Słowacja)
11. Patryk Dudek (Polska)
12. Leon Madsen (Dania)
13. Emil Sajfutdinow (Rosja)
14. Artiom Łaguta (Rosja)
15. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
16. Bartosz Zmarzlik (Polska)