Aktualności

Inauguracja na dobrze nam znanym torze

PGG ROW Rybnik to beniaminek PGE Ekstraligi 2020, a jednocześnie pierwszy rywal Stelmetu Falubazu w przyszłym sezonie. Dla rybniczan będzie to powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej po dwóch latach przerwy. Na szczęście nasza drużyna nie miała tak długiej przerwy w rywalizacji na rybnickim torze.

2017

Ostatni ekstraligowy mecz pomiędzy ROW-em Rybnik, a Falubazem miał miejsce 12 lipca 2017 roku. Zielonogórzanie wygrali wtedy 41:49. Z tamtego składu, aktualnie w naszej drużynie znajduje się tylko dwóch zawodników. Patryk Dudek oraz Piotr Protasiewicz. Jeszcze więcej zmian zaszło natomiast w składzie drużyny z Rybnika. Z aktualnego składu ROW-u Rybnik, w tamtym spotkaniu wystąpił tylko Kacper Woryna. Po sezonie 2017 rybnicki zespół spadł do pierwszej ligi i przez kolejne dwa lata walczył o powrót do PGE Ekstraligi.

4. Jason Doyle 12+1 (3,2*,3,3,1)
5. Piotr Protasiewicz 10+2 (3,2,2,2*,1*)
6. Alex Zgardziński 2+1 (1,0,1*)
7. Mateusz Burzyński 1 (0,0,1)

2018

Los tak chciał, że w sezonie 2018 drużyny z Zielonej Góry i Rybnika ponownie ze sobą rywalizowały, choć występowały w innych ligach. Na przełomie września i października Falubaz i ROW zmierzyły się w dwumeczu, którego stawką było miejsce w PGE Ekstralidze. W Zielonej Górze nasza drużyna wygrała 51:39, natomiast w rewanżu był remis 45:45. Ten wynik dał nam utrzymanie. Świetnie pojechali wtedy nasi dwa obecni seniorzy Piotr Protasiewicz oraz Michael Jepsen Jensen. W zespole z Rybnika znakomite zawody zaliczyli Lebedevs i Szczepaniak. W kwietniu 2020 będą oni mieli okazję powtórzyć te wyniki.

Rybnik:
9. Troy Batchelor 3+1 (1*,2,0)
10. Andriy Karpov 5+1 (2,1*,2,0)
11. Andrzej Lebedevs 12 (3,1,3,2,3)
12. Mateusz Szczepaniak 12+3 (2*,3,2*,3,2*)
13. Kacper Woryna 5+1 (1*,2,1,1)
14. Przemysław Giera 2 (0,1,0,1)
15. Robert Chmiel 6 (2,2,0,2)
16. Jey Etheridge 0

1. Patryk Dudek zastępstwo zawodnika
2. Grzegorz Zengota 11+1 (0,2,2*,3,1,3)
3. Piotr Protasiewicz 13+1 (1,3,3,3,2*,1)
4. Jacob Thorssell 2+1 (0,0,-,1,1*)
5. Michael Jepsen Jensen 12 (3,3,3,1,2,0)
6. Sebastian Niedźwiedź 6 (3,u,0,3,d)
7. Mateusz Tonder 1 (1,0,0)
8. Damian Pawliczak ns

2019

W sezonie 2019 Stelmet Falubaz i PGG ROW również startowały w dwóch innych ligach, ale ponownie ze sobą rywalizowały. Tym razem w przedsezonowym sparingu. W Rybniku górą byli gospodarze, którzy wygrali 46:44. Zielonogórzanie nie wystąpili jednak w tym meczu w pełnym składzie, a dodatkowe szansy startu dostali juniorzy. Wykorzystał je przede wszystkim Norbert Krakowiak, który w czterech biegach zdobył siedem punktów i bonus.

Dodatkowo w sezonie 2019 nasi juniorzy rywalizowali w Rybniku w zawodach DMPJ.