Aktualności

#KSF2k18 Emocje ligowe, Derby i pierwsze kontuzje

Kontynuujemy podsumowanie sezonu 2018. Tym razem przypominamy sobie co działo się od kwietnia do czerwca. Falubaz odjechał wtedy dziewięć spotkań ligowych, a Patryk Dudek rozpoczął rywalizację w Grand Prix. Niestety nie obyło się bez kontuzji.

KWIECIEŃ 2018

Zmarł Stanisław Dowhan
Śmierć przychodzi cicho. Niezapowiedziana, nieproszona. Nigdy nie ma na nią odpowiedniej chwili, jest zawsze gościem nie na czas…. 
Pierwszy sparing, pierwsze zwycięstwo
Falubaz Zielona Góra ma za sobą pierwszy sparing w tym roku. W środę zielonogórzanie pokonali w Gnieźnie miejscowy Start 50:40 Liderem Falubazu w pierwszej stolicy Polski był Grzegorz Zengota.
Unia Tarnów - Falubaz Zielona Góra 47:43
Po ciężkim i bardzo ciekawym spotkaniu, zielonogórzanie ulegli w Tarnowie miejscowej Unii 43:47. Wśród zawodników Falubazu najlepiej spisali się Michael Jepsen Jensen oraz Grzegorz Zengota.
Wielkie emocje już na inaugurację rozgrywek PGE Ekstraligi. Żużlowcy Falubazu i Unii Tarnów do ostatniego biegu walczyli o bardzo ważne zwycięstwo. Ostatecznie górą byli tarnowianie, którzy wygrali 47:43. Zobacz kulisy tego pojedynku.
Falubaz. Ukochana ma drużyno - nowa przyśpiewka na W69
Uwaga Falubazy!!! Przez lata zmieniały się utwory, które towarzyszyły żużlowcom w czasie przedmeczowych prezentacji. Ostatnie dwa sezony to 50 cent, wcześniej różne inne melodie. Od tego sezonu, wspólnie ze Stowarzyszeniem Kibiców „Tylko Falubaz” nagraliśmy piosenkę (nie hymn!!!), która będzie rozbrzmiewać podczas przejazdu lawety z zawodnikami.
Falubaz - Reszta Świata 56:34
W piątek na torze przy W69 w Zielonej Górze odbył się sparing pomiędzy Falubazem a Resztą Świata. Zawody zakończyły się zwycięstwem podopiecznych Adama Skórnickiego w stosunku 56:34. 
Falubaz Zielona Góra - GKM Grudziądz 53:37. Kompletny DuZers!
Podczas drugiej kolejki PGE Ekstraligii Falubaz pokonał drużynę z Grudziądza, wygrywając różnicą szesnastu punktów (53:37).
FalubazTV | Falubaz Zielona Góra - GKM Grudziądz (reportaż)
Agent 007 w parku maszyn, szybka ścieżka przy W69, komplet DuZersa i PePe skuteczniejszy na parkiecie koszykarskim, niż na torze żużlowy - pierwszy w sezonie 2018 materiał FalubazTV z meczu w Zielonej Górze.
Falubaz Zielona Góra - Włókniarz Częstochowa 44:46
Niezwykle wyrównany mecz z drużyną z Częstochowy, zakończony dwupunktowym zwycięstwem drużyny gości. Zawody niewątpliwie trzymały w napięciu aż do ostatniego biegu.
#FalubazTV | Falubaz Zielona Góra - Włókniarz Częstochowa (reportaż)
Wymiana ciosów od pierwszego biegu i emocje godne najlepszej żużlowej ligi świata. Przedstawiamy reportaż FalubazTV z niedzielnego meczu Falubazu Zielona Góra z Włókniarzem Częstochowa.
Falubaz Zielona Góra - Unia Leszno 56:34
Niestety Falubaz przegrywa dwudziestoma dwoma punktami z niepokonanym liderem PGE Ekstraligi - Unią Leszno (56:34). 
Wojtek Pilarski po operacji. Jego stan jest poważny
Młodzieżowiec Falubazu Zielona Góra ucierpiał w piątek rano w wypadku drogowym w Nowej Soli. Zawodnik przebywa obecnie w nowosolskim szpitalu.
Żużlowcy Falubazu Zielona Góra ponieśli wysoką porażkę w meczu IV rundy PGE Ekstraligi w Lesznie. Z naszą drużyną w parku maszyn obecna była też kamera FalubazTV. Zobaczcie jak wyglądały kulisy tego spotkania.

MAJ 2018
MPPK: Falubaz wicemistrzem Polski!
Bardzo dobry występ naszej drużyny w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych w Ostrowie Wielkopolskim. Falubaz w składzie Protasiewicz, Dudek, Zengota wywalczył srebrny medal!
Falubaz Zielona Góra - Get Well Toruń 50:40
6 maja na stadionie przy W69 Falubaz Zielona Góra pokonuje drużynę z Torunia 50:40. Mecz przez większość czasu kontrolowany był przez gospodarzy.
#FalubazTV | Falubaz Zielona Góra - Get Well Toruń (reportaż)
Wielkie emocje na torze i w parku maszyn. Walka do ostatniego biegu i szczęśliwe zakończenie, czyli zwycięstwo Falubazu! To był niesamowity wieczór przy W69. Przeżyjmy to jeszcze raz.
Tonder przetestował tor przed GP. Sześć punktów juniora Falubaz
Mateusz Tonder wziął udział w turnieju młodzieżowym, którego celem było sprawdzenie toru przed sobotnim Grand Prix w Warszawie. Junior Falubazu Zielona Góra na PGE Narodowym zdobył sześć punktów.
Grand Prix Polski: Szóste miejsce Dudka na PGE Narodowym
W sobotę zainaugurowany został tegoroczny cykl Speedway Grand Prix. Pierwsza runda Indywidualnych Mistrzostw Świata odbyła się na PGE Narodowym w Warszawie.
Sparta Wrocław - Falubaz Zielona Góra 48:42
Zielonogórzanie mocno postawili się Sparcie Wrocław, lecz po ambitnej jeździe Falubaz przegrywa 42:48. 
#FalubazTV na szlace | Kulisy meczu we Wrocławiu
Kolejna piękna porażka - tak można w skrócie podsumować mecz Falubazu Zielona Góra we Wrocławiu. Po dobrym meczu i zaciętej walce zielonogórzanie musieli uznać wyższość rywala. Sparta wygrała ten mecz 48:42.
Co to jest magia Falubazu? Jak kibice w Zielonej Górze traktują legendarnego Andrzeja Huszczę? Czy zespół złożony z wychowanków to dobre rozwiązanie? O tym, a także o innych aspektach zielonogórskiego żużla z Andrzejem Huszczą, Patrykiem Dudkiem, Grzegorzem Zengotą, Marcinem Grygierem, Maciejem Noskowiczem i Tytusem Gołębiowskim w kolejnym materiale wideo PGE Ekstraligi.
Grand Prix Czech: Patryk Dudek na drugim miejscu!
Patryk Dudek był bardzo bliski zwycięstwa w dzisiejszych zawodach Grand Prix na torze w Pradze. W finale na kresce wyprzedził go Fredrik Lindgren. DuZers zajął drugie miejsce z 14 punktami na koncie.
Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów 43:47
95 Derby Ziemi Lubuskiej zakończone porażką Falubazu (43:47). Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - zielonogórska drużyna do samego końca walczyła o końcowy wynik spotkania i w biegach nominowanych odrobiła potężną stratę do gości.
#FalubazTV | 95. Derby Ziemi Lubuskiej (reportaż)
Wielkie emocje w parku maszyn i na trybunach. Przeżyjmy to jeszcze raz. Reportaż meczowy z 95. Derbów Ziemi Lubuskiej, czyli meczu Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów.

CZERWIEC 2018

Cash Broker Stal Gorzów - Falubaz Zielona Góra 49:35
96. Derby Ziemi Lubuskiej zakończyły się solidną porażką Falubazu, który przegrał starcie z gorzowską drużyną 49:35. Mecz zakończył się już po 14 biegu, gdyż deszcz uniemożliwił dalsze prowadzenie zawodów. 
To, że Falubaz ma najlepszych kibiców nie jest żadną tajemnicą. Tak samo jak to, że wspierają oni drużyną w najcieższych momentach. Dziś po raz kolejny dali temu wyraz.
#FalubazTV na szlace | Kulisy meczu w Gorzowie
96. Derby Ziemi Lubuskiej za nami. Stal Gorzów po raz drugi w tym sezonie pokonała Falubaz i zdobyła trzy punkty w ligowej tabeli. Zobaczcie jaka atmosfera panowała podczas tego spotkania w parku maszyn.
Niesamowity pech Alexa Zgardzińskiego. Junior Falubazu uczestniczył w bardzo groźnym upadku podczas piątkowego treningu i został przetransportowany do zielonogórskiego szpitala, gdzie jeszcze wczoraj przeszedł operację.
Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław 51:39
Od zera do bohetera - to przysłowie w sposób wręcz perfekcyjny oddaje dzisiejsze spotkanie przy W69. Falubaz Zielona Góra w końcowej fazie zawodów zdołał przezwyciężyć mocnego przeciwnika jakim była wrocławska drużyna. 
#FalubazTV | Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław (reportaż)
To był mecz! Spotkanie z Betard Spartą Wrocław na długo zapadnie w naszej pamięci. Wspaniała praca całej drużyny w parku maszyn i niesamowite obrazki po ostatnim biegu. Zobaczcie niesamowity reportaż meczowy FalubazTV.
Alex Zgardziński po operacji
Cztery i pół godziny trwała dziś w Otwocku operacja Alexa Zgardzińskiego. Nasz junior przeszedł dziś poważny zabieg, który miał na celu oczyszczenie panewki stawu biodrowego. Najbliższe dni dadzą odpowiedź jak długo potrwa przerwa w startach Alexa.
Grand Prix Danii: 6 punktów Patryka Dudka
Patrykowi Dudkowi nie udało się awansować do półfinałów w dzisiejszej rundzie Grand Prix w duńskim Horsens. Z dziką kartą w tych zawodach jechał drugi nasz reprezentant, Michael Jepsen Jensen.