Aktualności

#KSF2k18 Mecz sezon przy W69. Falubaz ratuje się przed spadkiem

Lipiec i sierpień były niezwykle gorącymi miesiącami w Falubazie Zielona Góra. Nie chodzi nam tylko o wysokie temperatury. Nasza drużyna do ostatniego biegu rundy zasadniczej walczyła o uniknięcie bezpośredniej degradacji do pierwszej ligi.

LIPIEC 2018

Get Well Toruń - Get Well Toruń 52:28
Niedzielny mecz w Toruniu nie zakończył się tak, jakby chciał tego Falubaz. Drużyna z Zielonej Góry przegrywa z toruńską ekipą 52:38.
#FalubazTV na szlace | Kulisy meczu w Toruniu
Nie udała się żużlowcom Falubazu Zielona Gora wyprawa do Torunia. W X rundzie PGE Ekstraligi w meczu z Get Well zielonogórzanie przegrali 52:38. Gospodarze nie tylko wywalczyli dwa ligowe punkty, ale także bonus.
Grand Prix Szwecji: 6 punktów Patryka Dudka
W sobotę na torze w szwedzkim Hallstavik odbyła się kolejna runda tegorocznego cyklu Grand Prix. W turnieju wystąpił jeden zawodnik Falubazu - Patryk Dudek. "DuZersowi" nie udało się awansować do półfinałów. Ostatecznie Dudek zajął dwunaste miejsce z sześcioma punktami.
Grand Prix Wielkiej Brytanii: Piąte miejsce Dudka
Za nami 5. runda tegorocznego cyklu Grand Prix. Na torze w brytyjskim Cardiff Patryk Dudek zajął piąte miejsce z dorobkiem 10 punktów. "DuZers" w półfinale musiał uznać wyższość Bartosza Zmarzlika, Macieja Janowskiego i Przemysława Pawlickiego.
Dawka pozytywnych emocji w Mostkach
Port2000 w Mostkach pod Świebodzinem po raz dziesiąty stał się najbardziej falubazowym miejscem na świecie. Za nami kolejny Piknik z Falubazem, godziny świetnej zabawy, rozdane tysiące autografów i wspólne zdjęcia z żużlowymi idolami.
Część praktyczna zaliczona. Trzech juniorów blisko licencji "Ż"
Dziś w Toruniu odbył się egzamin na licencję "Ż" w którym udział wzięła trójka wychowanków zielonogórskiej szkółki żużlowej. Jak poinformował nas trener Aleksander Janas, wszyscy zdali część praktyczną egzaminu.
Falubaz wygrywa sparing z Motorem 50:40
10-punktowym zwycięstwem Falubazu Zielona Góra zakończył się dzisiejszy trening punktowany ze Speed Car Motorem Lublin. W zielonogórskiej drużynie bardzo dobrze zaprezentowali się Piotr Protasiewicz oraz Patryk Dudek.
Falubaz Zielona Góra - FOGO Unia Leszno 38:52
Lider tabeli PGE Ekstraligi ponownie udowodnił, że ścigać potrafi się wszędzie. Pomimo fenomenalnej walki zielonogórskich zawodników, Falubaz Zielona Góra nie zdołał zatrzymać piekielnie szybkiej FOGO Unii Leszno. 
#FalubazTV | Falubaz Zielona Góra - FOGO Unia Leszno (reportaż)
Pomeczowy reportaż FalubazTV z niedzielnego meczu z FOGO Unią Leszno w Zielonej Górze. Tym razem troszkę inne spojrzenie na ligowy pojedynek przy W69.

SIERPIEŃ 2018

IM Polski: Protasiewicz piąty, Dudek siódmy
W sobotę na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie odbył się Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski. W zawodach wystąpiło dwóch zawodników Falubazu - Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek. Najlepiej z nich spisał się "PePe", który zajął piąte miejsce. "DuZers" uplasował się na siódmej pozycji.
DuZers wygrywa IMME w Gdańsku!
Patryk Dudek wygrał Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi 2018 rozegrane na torze w Gdańsku. Zielonogórzanin w pewnym stylu zwyciężył półfinał a następnie bieg finałowy!
Mads Hansen zdobywcą Pucharu Europy Juniorów U-19
Zwycięstwem Madsa Hansena zakończyła się druga edycja Pucharu Europy do lat 19, która odbyła się w sobotę na torze w fińskim Varkaus. Duńczyk zdobył 14 punktów. Drugie miejsce zajął Szymon Szlauderbach, a na najniższym stopniu podium stanął Oleg Michaiłow.
forBet Włókniarz Częstochowa - Falubaz Zielona Góra 52:38
Pomimo oporu stawianego przez drużynę z Zielonej Góry, częstochowskie Lwy nie pozwoliły odebrać sobie zwycięstwa. Niewątpliwie do końcowego wyniku meczowego przyczynił się również brak Sebastiana Niedźwiedzia.
#FalubazTV na szlace | Kulisy meczu w Częstochowie
Reportaż #FalubazTV ze spotkania XII rundy PGE Ekstraligi w Częstochowie. Zielonogórzanom nie udało się sprawić niespodzianki i przegrali z forBet Włókniarzem 52:38.
Nie żyje Tomasz Jędrzejak
Z wielkim smutkiem i zaskoczeniem przyjęliśmy informację o śmierci Tomasza Jędrzejaka, utalentowanego żużlowca, naszego kolegi z toru, który w 2012 roku w Zielonej Górze zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. Cześć Jego Pamięci.  
MRGARDEN GKM Grudziądz - Falubaz Zielona Góra 55:35
Falubaz Zielona Góra przegrywa mecz wyjazdowy w Grudziądzu 55:35. Niestety, gospodarzom udało się również wyrwać punkt bonusowy, co znacznie komplikuje walkę o utrzymanie zielonogórskiej drużyny w PGE Ekstralidze. 
#WszyscynaF4LU8AZ - wielka mobilizacja przed niedzielą
Kibice Falubazu potrafią się zmobilizować i pokazać wsparcie swojej drużynie w najtrudniejszych momentach. W mediach społecznościowych trwa akcja #WszyscyNaF4LU8AZ, w której osoby pośrednio lub bezpośrednio związane z Falubazem zachęcają kibiców do przyjścia na niedzielny mecz. 
Falubaz Zielona Góra - Grupa Azoty Unia Tarnów 48:42
Fantastyczne widowisko, pełne trybuny i zwycięstwo, które daje Falubazowi trzy ligowe punkty i jazdę w barażach z wicemistrzem pierwszej ligi. Za nami dzień, który na długo zapadnie w naszej pamięci. 
#FalubazTV | Mecz sezonu przy W69 (reportaż)
Takie mecze zdarzają się raz na wiele lat. W minioną niedzielę przy W69 mieliśmy wszystko, co charakteryzuje pojedynek na najwyższym światowym poziomie. To był wyjątkowy weekend dla żużlowców i kibiców Falubazu.