Aktualności

Mateusz Tonder gościem w Polonii Bydgoszcz

Wychowanek Falubazu Zielona Góra - Mateusz Tonder, związał się kolejną umową z polskim klubem. W sezonie 2019 na zasadzie goście będzie on reprezentował barwy drugoligowej ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz.

W sezonie 2019 Mateusz wspólnie z Norbertem Krakowiakiem i Damianem Pawliczkiem będzie tworzył formację juniorską Falubazu Zielona Góra. Dodatkowe starty w bydgoskiej Polonii to dla niego okazja na lepsze przygotowania się do pojedynków w PGE Ekstralidze.

Cieszę się, że w sezonie 2019 będę dodatkowo reprezentował barwy klubu z Bydgoszczy. To dla mnie przede wszystkim okazja do zebrania dodatkowego doświadczenia i możliwość do jeszcze częstszych startów. Dziękuję włodarzom i trenerom Polonii za zaufanie. Chcę aby starty w drugiej lidze przełożyły się na moje wyniki w Falubazie. Z drugiej strony jestem pewny, że ekstraligowe doświadczenie przyda się na drugoligowych torach - powiedział nam Mateusz.

Tonder ma za sobą już kilka treningów na torach żużlowych. Poza ubiegłotygodniowymi jazdami w Zielonej Górze, wcześniej pojawił się dwukrotnie na torze w Wittstock.