Aktualności

Mateusz Tonder: Jestem zadowolony z mojego występu

W dzisiejszym meczu w Częstochowie z bardzo dobrej strony pokazał się Mateusz Tonder, który zaskoczył wszystkich swoją jazdą. Junior Falubazu Zielona Góra zwyciężył dwa wyścigi.

Mateusz Tonder wystąpił w czterech biegach i dwa razy przywiózł do mety trzy oczka. Pierwszy raz zwyciężając bieg młodzieżowy, a drugi w wyścigu 12, w którym przywiózł 5:1 z Michaelem Jepsenem Jensenem.

- Jestem zadowolony z mojej jazdy. Dwie trójki, silnik był spasowany, dobre ustawienia, miałem dobre starty. Na częstochowskim torze można się pościgać. Pod bandą jest sporo nasypanej nawierzchni chociaż mi bardziej pasowało jeździć po krawężniku. Może kiedyś spróbuje jechać po płocie, to może będzie jeszcze lepiej. W biegu z Michaelem Jepsenem Jensenem byłem pewny, że mnie przypilnuje i nie da mnie wyprzedzić rywalom. Teraz dużo lepiej jeżdżę niż na początku sezonu. Mamy dużo jazdy, dwa razy w tygodniu zawody młodzieżowe. Chciałbym podziękować trenerowi Krzysztofowi Jabłońskiemu za pomoc przy przygotowaniu mojego sprzętu. Za tydzień mecz w Grudziądzu, gdzie dobrze mi się jeździ. Mam już przygotowany silnik na tamten tor - powiedział po meczu Mateusz Tonder.