Aktualności

Mecz z Unią Leszno przy sztucznym oświetleniu

29 lipca wrócimy do ligowego ścigania. Tego dnia przy W69 Falubaz Zielona Góra zmierzy się z FOGO Unią Leszno - aktualnym liderem tabeli.

Jak ważne będzie to spotkanie dla zielonogórskiej drużyny nie musimy tłumaczyć. Falubaz nadal nie może być pewny bytu w PGE Ekstralidze. Zwycięstwo nad Unią może nas znacznie przybliżyć ku bezpiecznej szóstej pozycji w tabeli. Drużyny z Częstochowy i Tarnowa udowodniły ostatnio, że ekipę Piotra Barona można pokonać. Nie będzie to jednak łatwe zadanie.

FOGO Unia Leszno przyjedzie do Zielonej Góry w piekielnie mocnym składzie. Spotkanie to będzie przede wszystkim powrotem na W69 Jarosława Hampela. W drużynie Byków zobaczymy także Emila Sayfutdinova, Piotra Pawlickiego, Janusza Kołodzieja, Bryady Kurtza czy Bartosza Smektałę oraz Dominika Kuberę. Te nazwiska robią wrażenie.

My liczymy jednak na to, że Falubaz pojedzie tak jak podczas meczu z Betard Spartą Wrocław. Zwycięstwo za trzy punkty w tym przypadku będzie oczywiście bardzo trudnym zadaniem (w Lesznie przegraliśmy 56:34), ale dwa meczowe punkty są w naszym zasięgu.

XI runda PGE Ekstraligi 29.07.2018
17:00 Grupa Azoty Unia Tarnów - Cash Broker Stal Gorzów
17:00 MRGARDEN GKM Grudziądz - Get Well Toruń 
19:30 Betard Sparta Wrocław - forBet Włókniarz Częstochowa
19:30 Falubaz Zielona Góra - FOGO Unia Leszno

Dwa dni wcześniej w Gorzowie odbędzie się pierwsze spotkanie XIII rundy PGE Ekstraligi. Cash Broker Stal zmierzy się w nim z FOGO Unią Leszno. Początek tego spotkania zaplanowano na 19:30.