Miedziowa Pigułka | Lubinianie zwyciężyli z Lechem, ale już przygotowują się do derbów!

Czołem, Falubazy! Na inaugurację rundy wiosennej w LOTTO Ekstraklasie KGHM Zagłębie Lubin wygrało z Lechem Poznań 2:1, ale przed „Miedziowymi” kolejny ważny mecz. Już w niedzielę lubinianie zmierzą się z Miedzią Legnica.

Zwycięstwo na inaugurację!

W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Lecha Poznań 2:1. Bramki dla „Miedziowych” zdobyli Filip Starzyński i obrońca gospodarzy – Nikola Vujadinović. „Kolejorz” odpowiedział trafieniem Christiana Gytkjaera. Dzięki wygranej w Poznaniu podopieczni Bena van Daela przesunęli się na dziewiątą pozycję w tabeli LOTTO Ekstraklasy.

Początek meczu był wyrównany i trudno było wskazać, który z zespołów jest bliżej strzelenia pierwszej bramki. Goście starali się długo utrzymywać przy piłce, a Lech odpowiadał szybkimi, groźnymi atakami. Na pierwszą groźną sytuację czekaliśmy do 15. minuty. Z rzutu wolnego dośrodkował Amaral, do piłki wyskoczył De Marco, jednak jego strzał minął bramkę strzeżoną przez Konrada Forenca. Kwadrans później znów było gorąco pod bramką „Miedziowych”, kiedy po nieudanym rozegraniu rzutu rożnego Lech wyszedł z kontrą. W dogodnej sytuacji pomylił się jednak Jóźwiak i wciąż mieliśmy bezbramkowy remis. Podopieczni Bena van Daela odpowiedzieli strzałem z ostrego kąta Pawłowskiego, lecz jego próba była niecelna. Chwilę później przed szansą stanął Tuszyński, lecz w dogodnej sytuacji spudłował.

W drugą część spotkania lepiej weszli goście i to oni mieli lepsze okazje do objęcia prowadzenia. Najlepszą z nich zmarnował Bartłomiej Pawłowski, którego strzał z kilku metrów zatrzymał się na poprzeczce bramki Buricia. W 66. minucie meczu gospodarze wyszli na prowadzenie. Mocnym strzałem zza pola karnego popisał się Pedro Tiba. Futbolówka odbiła się od słupka i uderzyła w plecy Konrada Forenca. Najbliżej do piłki miał Gytkjaer i z bliskiej odległości pokonał bramkarza gości. „Miedziowi” wciąż kontynuowali dobrą grę i dochodzili do sytuacji podbramkowych. Dwie minuty po stracie gola Pawłowski uderzył w słupek, a strzał Starzyńskiego zatrzymał Burić. W 75. Minucie KGHM Zagłębie wyrównało. Bartłomiej Pawłowski ograł na skrzydle Nikolę Vujadinovicia, zagrał mocną piłkę wzdłuż bramki, gdzie już czekał „Figo”, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza. Pięć minut przed końcem meczu mogło być 2:1 dla gości, jednak Starzyński zmarnował rzut karny. Konsekwentna gra „Miedziowych” została wynagrodzona w doliczonym czasie gry. Po rzucie rożnym piłkę do własnej bramki skierował Vujadinović i to goście cieszyli się z kompletu punktów.

Lech Poznań – KGHM Zagłębie Lubin 1:2 (0:0)

bramki: Christian Gytkjær 66 - Filip Starzyński 75, Nikola Vujadinović 90

Sprzedajemy bilety na mecz KGHM Zagłębie – Miedź Legnica

Przypominamy, że od kilku dni w sprzedaży są wejściówki na mecz 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin – Miedź Legnica. Bilety w atrakcyjnych cenach można nabyć w punktach stacjonarnych oraz przez internet. Zachęcamy wszystkich fanów „Miedziowych” do przyjścia na Stadion Zagłębia i wspierania naszej drużyny w walce o ligowe punkty.

Sprzedaż biletów na mecz KGHM Zagłębie - Miedź Legnica

• Online na ekibic.zaglebie.com - 7 dni w tygodniu do 3 godzin przed imprezą,
  • Online na kupbilet.pl - 7 dni w tygodniu,
  • W Empikach oraz punktach STS i KOLPORTER na terenie całej Polski - listę punktów zobaczysz TUTAJ.
  • FanShop Zagłębia Lubin w galerii Cuprum Arena – w godzinach otwarcia galerii,
  • Kasy przy Stadionie Zagłębia czynne na 2 godziny przed rozpoczęciem imprezy.

Wszystkie informacje dotyczące sprzedaży karnetów można uzyskać pod numerem telefonu: 76 746 96 29 oraz adresem e-mail: bilety@zaglebie.com (w godzinach 8:00 – 15:00).

zaglebie.com/Bilety

CENNIK BILETÓW W PDF

Dlaczego warto przyjść na mecz z Miedzią Legnica?

Derbowy pojedynek pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Miedzią Legnica zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższą niedzielę na Stadionie Zagłębia obie drużyny skrzyżują miecze i powalczą o panowanie w „Miedziowej” części Dolnego Śląska. Dlaczego nie może zabraknąć Cię na tym spotkaniu? My znamy kilka powodów, czas byś poznał je i Ty!

Bo pogoda ma być sprzyjająca

Cytując klasyka: „Jest niedziela, siedemnasta, pogoda nie dopisuje do gry w piłkę”. My gwarantujemy, że będzie wręcz idealna do kibicowania! Patrząc przez pryzmat ostatnich temperatur, prognozy są nad wyraz optymistyczne, a podczas rozgrywania spotkania może być nawet 15°! Jest to dobra okazja, by namówić rodzinę i…

Zasiąść na Sektorze Rodzinnym

Specjalna strefa dla rodzin usytuowana jest w miejscu sektora B. Przy okazji każdego spotkania domowego, na najmłodszych kibiców czekają atrakcje takie jak – strefa animacji, gry i zabawy piłkarskie czy konkurs rzutów karnych przed i w przerwie meczu. Dodatkowo, przed każdym spotkaniem na Sektorze Rodzinnym pojawiają się wybrani piłkarze „Miedziowych”,  z którymi można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie czy wziąć autograf.

Bo KGHM Zagłębie pokazało, że jest w formie

W inauguracyjnym spotkaniu podopieczni Bena van Daela pokonali Lecha Poznań 2:1. Świetną postawę „Miedziowych” docenili dziennikarze oraz kibice lubińskiego klubu, którzy z pewnością chcieliby zobaczyć podobną grę w wykonaniu piłkarzy KGHM Zagłębia. Jedno jest pewne emocji i woli walki nie zabraknie bo…

Derby rządzą się swoimi prawami

Ambicja, charakter, gra do końcowego gwizdka. To tylko kilka haseł, które kojarzą się z derbowymi potyczkami. Mając na uwadze przegrane spotkanie z rundy jesiennej piłkarze będą chcieli zrewanżować się drużynie z Legnicy za niekorzystny wynik. Podopieczni Bena van Daela rozegrali już jeden derbowy pojedynek przed własną publicznością, w którym pokonali Śląsk Wrocław 4:0. A jak będzie w niedzielę? Przyjdź i przekonaj się sam!