Aktualności

Miedziowa Pigułka na kilka dni przed startem ligi

Witajcie Falubazy! Podopieczni Bena van Daela wrócili z tureckiego Belek i rozpoczęli przygotowania do pierwszego ligowego meczu z Lechem Poznań. W drużynie wciąż będzie występował Filip Jagiełło, który w ostatnim dniu zimowego okna transferowego podpisał kontrakt z Genoa CFC. „Fifi” został jednak wypożyczony do końca sezonu 2018/2019 do KGHM Zagłębia Lubin. Nie tylko piłkarze przygotowują się do rozpoczęcia rundy wiosennej. Rozpoczęły się prace nad nowym tunelem prowadzącym na murawę, który swoim wyglądem nawiązywać będzie do najbardziej rozpoznawalnego symbolu Lubina – kopalni.

Filip Jagiełło sprzedany do Genoa CFC

Zagłębie Lubin S.A. osiągnęło porozumienie w kwestii warunków transferu definitywnego pomocnika Filipa Jagiełły do 13. drużyny włoskiej Serie A – Genoa CFC. Po pozytywnym przejściu testów medycznych wychowanek „Miedziowych” podpisał z nowym klubem 4,5-letni kontrakt. Jagiełło rundę wiosenną obecnego sezonu spędzi jednak na zasadzie wypożyczenia w KGHM Zagłębiu Lubin i do nowego klubu przeniesie się dopiero po zakończeniu sezonu 2018/2019.

Filip Jagiełło urodził się 8 sierpnia 1997 roku w Lubinie. Od początku swojej kariery gra w KGHM Zagłębiu, przeszedł przez wszystkie etapy szkolenia w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

Wychowanek lubinian zadebiutował w pierwszym zespole 15 grudnia 2013 roku w przegranym 1:2 meczu 21. kolejki LOTTO Ekstraklasy z Ruchem Chorzów. Dotychczas w pierwszym zespole „Miedziowych” rozegrał 83 mecze - zdobył trzy bramki i zanotował sześć asyst.

Związany od dziecka z KGHM Zagłębiem piłkarz jest także reprezentantem Polski, w której występuje regularnie od kategorii U-15. Obecnie jest członkiem prowadzonej przez trenera Czesława Michniewicza kadry U-21, która latem we Włoszech i San Marino zagra w Mistrzostwach Europy U-21.

W trwających obecnie rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy 2018/2019 Filip wystąpił w 17 meczach KGHM Zagłębia, w których zdobył jednego gola i zanotował dwie asysty.

- Negocjacje w sprawie transferu Filipa Jagiełły były bardzo intensywne, dlatego cieszymy się z ich pozytywnego zakończenia i przejścia Filipa do Genui. Chciałbym podkreślić, że Filip nie przechodzi do Genoa CFC na mocy aktywowania zawartej w kontrakcie klauzuli odstępnego, więc tym samym osiągnęliśmy wyższą kwotę niż ta, która została wpisana w umowę. Wynegocjowaliśmy także atrakcyjny procent od kolejnego transferu, co ochroni interes klubu, jeśli zawodnik przejdzie w przyszłości do innego klubu. Przejście Filipa do Serie A niezwykle nas cieszy, bo transfer uzdolnionego zawodnika do tak silnej ligi, to nie tylko szansa dla niego samego, ale także dalszy proces budowy marki klubu na rynku europejskim. To także bodziec dla zawodników Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, dzięki któremu młodzież widzi, że warto ciężko pracować i poprzez grę w KGHM Zagłębiu może wybić się do bardzo dobrego klubu – powiedział Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A. Mateusz Dróżdż.


„Miedziowi” przygotowują się do meczu z Lechem Poznań

Trwają intensywne przygotowania do meczu 21. Kolejki LOTTO Ekstraklasy z Lechem Poznań, którym KGHM Zagłębie Lubin zainauguruje zmagania piłkarskie w drugiej części sezonu.

W poniedziałek podopieczni Bena van Daeala podzieleni na grupy przechodzili testy, których wyniki pozwolą na dopasowanie obciążeń w dalszej części sezonu.

Od wtorku do czwartku lubinianie będą trenowali na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie raz dziennie. Po czwartkowym treningu „Miedziowi” udadzą się na obiad, po czym wyjadą do Poznania.

Mecz z Lechem Poznań rozpocznie się w najbliższy piątek o godzinie 20:30.


Tunel w „Miedziowym” klimacie

Trwają ostatnie prace związane z modernizacją tunelu prowadzącego na murawę Stadionu Zagłębia. Będzie on nawiązywał do najbardziej rozpoznawalnego symbolu Zagłębia Miedziowego – kopalni. Dzięki temu zabiegowi, piłkarze będą mogli choć przez chwilę poczuć się jak ich kibice, pracujący na co dzień ciężko pod ziemią.

Realizacja pomysłu rozpoczęła się dwa tygodnie temu. Na pierwsze efekty nie trzeba było długo czekać, bo klub uchylił rąbka tajemnicy, publikując zdjęcia na swoich profilach w portalach społecznościowych. Na pozytywny odzew lubińskiej społeczności nie trzeba było długo czekać, a sama idea została przyjęta z wielkim entuzjazmem.

Lawinowo zaczęły też spływać gratulacje z całej Polski, gdzie temat górniczego tunelu prowadzącego na murawę również odbił się szerokim echem. Wpisy na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie zostały wyświetlone blisko 450 tysięcy razy, co jest rewelacyjnym wynikiem w skali Polski. W dodatku, o nowym tunelu na Stadionie Zagłębia informowały serwisy internetowe z Francji, Szwecji, Rosji oraz Anglii.

Zakończenie prac (wykończenie podłogi oraz dodanie iluminacji) planowane jest przed pierwszym ligowym starciem z Miedzią Legnica, które odbędzie się 17 lutego o godzinie 15:30 na Stadionie Zagłębia.