Miedziowa Pigułka | Pewne zwycięstwo na koniec rundy zasadniczej!

W rozgrywanym w sobotę spotkaniu 30. kolejki LOTTO Ekstraklasy podopieczni Bena van Dael’a wygrali w Lubinie z Wisłą Kraków 3:1 (2:0). Bramki dla lubinian zdobywali Patryk Tuszyński (dwie) oraz Filip Jagiełło. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Jakub Błaszczykowski.

Przed tą rywalizacją KGHM Zagłębie Lubin i Wisła Kraków w tym sezonie zdobyły najwięcej goli. „Miedziowi” zajmowali piątą pozycję w ligowej tabeli, zaś klub z Krakowa był dziewiąty z dorobkiem 42 punktów i aby realnie myśleć o pierwszej ósemce po rundzie zasadniczej, dzisiejsze spotkanie musiał wygrać.

Stawka meczu była więc wysoka, dlatego ofensywa z obu stron rozpoczęła się już od pierwszych minut spotkania. „Miedziowi” starali się narzucić swój styl gry podopiecznym Macieja Stolarczyka, stwarzając realne zagrożenie pod bramką Mateusza Lisa. Jako pierwszy wynik spotkania próbował otworzyć Bartłomiej Pawłowski, który na spółkę z Patrykiem Tuszyńskim, stwarzali największe zagrożenie w polu karnym „Białej Gwiazdy”. W pierwszych minutach meczu dobrze jednak sprawowała się defensywa Wisły Kraków. W kolejnych, trwała zacięta walka o utrzymanie przy piłce, z lekkim wskazaniem na gospodarzy. W 11. minucie Damjan Bohar był bliski zdobycia prowadzenia po szybkiej akcji, w ostatniej chwili jednak zatrzymany został przez Burligę. Kibice nie czekali długo na gole „Miedziowych”. Już w 13. minucie doszło do zamieszania pod bramką gości i pierwsze trafienie tego dnia zdobył Patryk Tuszyński.

Od tego momentu spotkanie zaostrzyło się. Chwilę później dochodzi do starcia Klemenza i Jagiełły, które zakończyło się żółtym kartonikiem dla Klemenza. Dodatkowo, zawodnik gości wymagał pomocy medycznej, więc sędzia przerwał spotkanie na krótszą chwilę. Defensor Wisły nie wrócił już na murawę i po chwili  na boisku zmienił go Palić.

KGHM Zagłębie Lubin jeszcze w pierwsze połowie skonstruowało kilka groźnych akcji. Jedna z nich przyniosła kolejne trafienie. W 27. Minucie lewą stroną przedarł się Bohar, piłka w polu karnym trafia do Filipa Jagiełły, a ten po znakomitej kontrze zdobywa drugiego gola. Wisła Kraków próbowała natychmiast odpowiedzieć, ale defensywa gospodarzy umiejętnie rozbijała ataki „Białej Gwiazdy”. Do przerwy więc utrzymywało się dwubramkowe prowadzenie zawodników Bena van Daela.

Na drugą część spotkania zespoły wyszły bez zmian. Wkrótce po gwizdku sędziego, Dawid Pakulski zmienił Filipa Jagiełłę, który opuścił murawą na skutek drobnego urazu. Minutę później Wisła zdobywa bramkę kontaktową, a jej strzelcem zostaje Kuba Błaszczykowski. Przez chwilę inicjatywę przejęli goście, którzy atakowali naszą bramkę jeszcze kilka razy. Tego dnia obrona „Miedziowych” spisywała się bez zarzutu, wykazując się wysoką skutecznością. Mecz znów się zaostrzył, w konsekwencji czego sędzia spotkania jeszcze kilkakrotnie wyciągał żółtą kartkę, a upomnienie otrzymali m.in. Lubomir Guldan czy Maciej Sadlok. W końcówce to jednak kibice KGHM Zagłębia mieli więcej powodów do radości. W 76. minucie Patryk Tuszyński, wpisał się po raz kolejny na listę strzelców czym ustanowił wynik spotkania na 3:1.

KGHM Zagłębie Lubin wygrywa w Lubinie z Wisłą Kraków w ostatniej kolejce rundy zasadniczej. Tym samym, zajmuje piąte miejsce w tabeli. Krakowianie kończą zaś poza czołową ósemką, na dziewiątej pozycji w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy.

KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 3:1 (2:0)

Bramki: Patryk Tuszyński 14', 77' Filip Jagiełło 27' - Jakub Błaszczykowski 52'

KGHM Zagłębie: Konrad Forenc - Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Maciej Dąbrowski, Sasa Balić - Filip Starzyński, Filip Jagiełło (50' Dawid Pakulski), Jakub Tosik - Bartłomiej Pawłowski (78' Alan Czerwiński), Damjan Bohar - Patryk Tuszyński (90' Patryk Mucha).

Wisła: Mateusz Lis - Łukasz Burliga, Lukas Klemenz (21' Matej Palcić), Maciej Sadlok (82' Rafał Boguski), Rafał Pietrzak - Vullnet Basha, Vukan Savicević - Jakub Błaszczykowski, Krzysztof Drzazga, Sławomir Peszko (74' Paweł Brożek) - Marko Kolar.

Żółte kartki: Guldan, Mucha (Zagłębie) oraz Klemenz, Burliga, Sadlok (Wisła).
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).
Widzów: 6189.

Kup bilet na mecz #ZAGPOG i zgarnij 3 punkty do koszyczka!

Kolejny mecz w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin rozegra w Wielką Sobotę o godzinie 18:00. Zachęcamy wszystkich fanów "Miedziowych" do przyjścia na Stadion Zagłębia, wspierania naszego zespołu głośnym dopingiem podczas spotkania z Pogonią Szczecin i zgarnięcia trzech ligowych punktów do swojego świątecznego koszyczka!

Sprzedaż biletów na mecz KGHM Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin

Online na ekibic.zaglebie.com - 7 dni w tygodniu do momentu rozpoczęcia imprezy,

Online na kupbilet.pl - 7 dni w tygodniu,

W Empikach oraz punktach STS i KOLPORTER na terenie całej Polski - listę punktów zobaczysz TUTAJ.

FanShop Zagłębia Lubin w galerii Cuprum Arena – w godzinach otwarcia galerii,

Kasy przy Stadionie Zagłębia czynne na 2 godziny przed rozpoczęciem imprezy.

Wszystkie informacje dotyczące sprzedaży karnetów można uzyskać pod numerem telefonu: 76 746 96 29 oraz adresem e-mail: bilety@zaglebie.com (w godzinach 8:00 – 15:00).

zaglebie.com/Bilety

Do zobaczenia na Stadionie Zagłębia!

Zapraszamy na święcenie pokarmów na Stadionie Zagłębia

KGHM Zagłębie Lubin zaprasza kibiców na wspólne święcenie pokarmów wielkanocnych w Wielką Sobotę. Każdy zainteresowany może przyjść z koszyczkiem na Sektor Rodzinny.

20 kwietnia, w Wielką Sobotę, kibice KGHM Zagłębia Lubin mogą przyjść z koszyczkiem poświęcić pokarm na Stadion Zagłębia. Wielkanocna inicjatywa wpisała się już w tradycję klubu i odbędzie się po raz trzeci.

Kapelan ksiądz Remigiusz Tobera rozpocznie błogosławieństwo o godzinie 15:00. Po uroczystości zapraszamy do wspólnego kibicowania w pierwszym meczu rundy finałowej, w którym „Miedziowi” podejmą Pogoń Szczecin.