Miedziowa Pigułka: Remis „Miedziowych” z Piastem Gliwice

W 18. kolejce LOTTO Ekstraklasy piłkarze KGHM Zagłębia Lubin zmierzyli się z Piastem Gliwice. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 2:2. Bramki dla lubinian strzelali Łukasz Poręba i Damjan Bohar. Goście odpowiedzieli trafieniami Jakuba Czerwińskiego i Piotra Parzyszka.

Zespół do meczu z ekipą z Gliwic przystąpił bez pauzujących za kartki Filipa Starzyńskiego i Sasy Balicia oraz przeziębionego Filipa Jagiełły. W pierwszej części spotkania dominowali goście, ale nie przekładało się to na strzały na bramkę. Pierwszego gola w meczu zdobyli zawodnicy z Gliwic. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym Dominika Hładuna piłkę do siatki skierował Jakub Czerwiński. Na odpowiedź „Miedziowych” kibice zgromadzeni na Stadionie Zagłębia czekali cztery minuty, kiedy to fantastycznym uderzeniem zza pola karnego popisał się wychowanek KGHM Zagłębia Łukasz Poręba. Podopieczni Bena van Deala świetnie weszli w drugą część spotkania i szybko objęli prowadzenie. W 52 minucie swoją trzecią bramkę w sezonie 2018/2019 zdobył Damian Bohar. Niestety, 20 minut przed końcem spotkania, po akcji dwóch rezerwowych „Piastunki” doprowadziły do remisu. Z prawej strony boiska piłkę dośrodkował Aleksander Jagiełło, a najprzytomniej zachował się Piotr Parzyszek, który głową skierował piłkę do siatki.

Na piątkowym meczu panował iście barbórkowy klimat. Piłkarzom wychodzącym tego dnia na murawę stadionu Zagłębia towarzyszyła eskorta dziecięca w górniczych kaskach, a z głośników popłynęły słowa Hymnu Górniczego. W przerwie meczu Mateusz Dróżdż - prezes Zagłębia Lubin S.A. oraz piłkarze KGHM Zagłębia Lubin, złożyli obecnym na stadionie Górnikom barbórkowe życzenia.

W 19. kolejce podopieczni Bena van Deala zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z Jagiellonią Białystok. „Duma Podlasia” zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy, natomiast „Miedziowi” są na 11. lokacie. Piątkowy mecz rozpoczyna się o godzinie 20:30 na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN - PIAST GLIWICE 2:2 (1:1)
Bramki: Łukasz Poręba 39, Damjan Bohar 52 - Jakub Czerwiński 35, Piotr Parzyszek 71

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 2. Bartosz Kopacz, 5. Maciej Dąbrowski, 33. Ľubomír Guldan, 23. Daniel Dziwniel - 11. Bartłomiej Pawłowski (83, 26. Jakub Mareš), 8. Łukasz Poręba (78, 13. Dawid Pakulski), 25. Adam Matuszczyk, 99. Bartosz Slisz, 39. Damjan Bohar (90, 77. Łukasz Moneta) - 89. Patryk Tuszyński.

Piast: 26. František Plach - 20. Martin Konczkowski, 4. Jakub Czerwiński, 25. Aleksandar Sedlar, 2. Mikkel Kirkeskov - 17. Joel Valencia, 6. Tom Hateley (83, 18. Patryk Sokołowski), 10. Patryk Dziczek (56, 7. Aleksander Jagiełło), 3. Tomasz Jodłowiec, 11. Jorge Félix - 27. Michal Papadopulos (58, 9. Piotr Parzyszek).

żółte kartki: Matuszczyk, Guldan - Hateley, Papadopulos, Konczkowski, Dziczek, Jodłowiec, Kirkeskov, Valencia.
sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
widzów: 2148.