Miniżużel | Krystian Gręda ósmy w IMP

Zwycięstwem Dawida Piestrzyńskiego z MKMŻ Rybek Rybnik zakończył sie tegoroczny cykl Indywidualnych Mistrzostw Polski w klasie 85-125 cc. W klasyfikacji generalnej ósme miejsce zajął Krystian Gręda, natomiast Dominik Woźniak był dwudziesty.

Dawid Piestrzyński zdobył w całym cyklu (11 rund) 140 punktów. Tytuł wicemistrza Polski wywalczył Mateusz Łopuski z Gdańska, a z brązowym medalem rywalizację zakończył Bartosz Lewandowski z Wawrowa.

Najwyżej sklasyfikowany zawodników Falubazu to Krystian Gręda, który zdobył 67 punktów. Warto zaznaczyć jednak fakt, że Krystian dopiero w czerwcu zdał egzamin na licencję, przez nie wystąpił w pierwszych czterech turniejach cyklu IMP. Krystian w sześciu imprezach zdobywał kolejno 12, 13, 12, 9, 9 i 12 punktów. To dało mu w końcowym rozrachunku ósme miejsce w Polsce.

Drugi z naszych zawodników - Dominik Woźniak, wywalczył w tegorocznym cyklu 11 punktów i został sklasyfikowany na 20. miejscu. Dominik wystąpił w tym roku jednak tylko w czterech turniejach.