Partnerskie Kluby Sportowe| Tygodniowy przegląd wydarzeń (XIV)

Cotygodniowy cykl najważniejszych informacji sportowych z zielonogórskich klubów współpracujących z Zielonogórskim Klubem Żużlowym.

SKM ZASTAL ZIELONA GÓRA

Przez pięć dni w Zielonej Górze rozgrywano turniej finałowy Mistrzostw Polski Kadetów U15. To była uczta młodzieżowego basketu w Polsce. Gościliśmy 8 najlepszych zespołów i to bardzo wyrównanych, o czym świadczą wyniki w całym turnieju. Pierwsze mecze fazy grupowej zapowiadały wyrównaną rywalizację do samego końca. Tak właśnie było. A niedzielne mecze o medale przyniosły niesłychaną porcję sportowych emocji na bardzo wysokim poziomie.

Zespół SKM Zastal Zielona Góra spisał się wyśmienicie. Trener Paweł Kuciemba dał chłopakom mnóstwo dobrej energii i wiary w siebie, stworzył prawdziwy team który potrafi się bić z najlepszymi w Polsce. Efekt - brązowy medal Mistrzostw Polski. To trzeci najlepszy zespół w Polsce.

START ZIELONA GÓRA

W  Gdańsku, w  dniach 19-22 maja 2022r. podczas Indywidualnych Mistrzostwach Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym sześcioosobowa reprezentacja naszego klubu zdobyła aż 7 medali w tym 4 złote, 1 srebrny i 2 brązowe. Nie zawiedli, jak zawsze reprezentanci Polski, w tym  Piotr Grudzień  w klasie 8-mej zdecydowanie wygrał wszystkie spotkania, zdobywając złoty medal. Taki sam krążek bez problemu zdobył w grze podwójnej wraz z  Igorem Misztalem  w połączonych klasach 6-10.

Igor wywalczył również złoto indywidualnie w klasie 10-tej. Czwarty  złoty  medal  przypadł  Tomkowi Jakimczukowi, w grze podwójnej ze swoim partnerem paraolimpijskim z Tokio, Rafałem Czuperem („Start” Białystok). W połączonych klasach 2-5 Tomek musiał uznać wyższość  tego samego kolegi w klasyfikacji indywidualnej kl.1-2, gdzie zajął drugie miejsce i zdobył srebrny medal. Medale brązowe zdobyli:  Tomek Mika (klasa 6) oraz  Hubert  Morusiewicz  w klasie  10-tej. Bez medalu wraca z Mistrzostw Patryk Gatner, który w kasie 9 tej zajął miejsce 5-8 w kategorii juniorów  kl.6-10 i 9 miejsce w klasie 9. Wspaniale zakończyli sezon nasi zawodnicy.

Gratulujemy serdecznie. Trzymamy mocno kciuki za kadrowiczów, którzy w listopadzie rywalizować będą w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Hiszpanii.

OCTOPUS ZIELONA GÓRA

WATAHA RUGBY CLUB ZIELONA GÓRA

UKS ŚWIT DRZONKÓW

Zespół „czwórek” przygotowujący się do Finału Ogólnopolskiego Kinder joy of moving, który odbędzie się 1-3.07.2022 w Gliwicach odwiedził Szczecin. W tym mieście odbył się Ogólnopolski turniej o Puchar Małgorzaty Glinki dziewczyny po raz kolejny udowodniły swoją wartość zajmując II miejsce w całym turnieju. Zespół wystąpił w składzie: Oliwia Waszak, Zuzia Piaseczna, Ola Stefaniak, oraz zawodniczki zaprzyjaźnionego UKS SG Kożuchów Maja Skrzypiec i Wiktoria Polak.

Dwie dziewczyny z rocznika 2008 Iga Maciejewska i Karolina Wesołowska powołane do kadry województwa uczestniczyły w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Niestety zespół Naszego województwa nie awansował do czołowej 8 rozgrywek.