Aktualności

PGE Ekstraliga | Duże emocje w czterech pojedynkach

Przed nami ciekawa, czwarta już, runda PGE Ekstraligi. Rozpocznie się ona już dzisiaj pojedynkami w Lublinie oraz Gorzowie. W niedzielę kolejne dwa mecze we Wrocławiu oraz Grudziądzu. RM Solar Falubaz tym razem zmierzy się na wyjeździe z Betard Spartą.

MOTOR LUBLIN - PGG ROW RYBNIK, 03.07.2020 18:00

Beniaminem PGE Ekstraligi tydzień temu wygrał pierwsze w tym sezonie spotkanie i dziś będzie chciał pójść za ciosem. Zadanie to będzie jednak piekielnie trudne. Motor Lublin to drużyna, która rok temu była rewelacją rozgrywek, a w tym sezonie głośno mówi o awansie do fazy play-off i walce o medale. Faworytem spotkania w Lublinie są oczywiście gospodarze. Silna para juniorów oraz solidny skład seniorski to mocne argumenty przemawiające za Motorem. Mecz w Lublinie będzie miał kilka podtekstów. Jednym z nich będzie występ Roberta Lamberta, który jeszcze rok temu reprezentował barwy Motoru. Warto przypomnieć też, że dwa sezonu temu obie drużyny stoczyły pasjonujący bój w finale 1. Ligi Żużlowej. Wtedy górę byli zawodnicy Motoru i to oni awansowali do PGE Ekstraligi.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.


MOJE BERMUDY STAL GORZÓW - ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA, 03.07.2020 20:30

Bardzo ciekawe spotkanie rozegrane zostanie dziś w Gorzowie. Miejscowa Stal po trzech porażkach ma coraz mniejszy margines błędu. Kolejna porażka na własnym torze spowoduje duże komplikacje i konieczne zmiany w zespole. Stal zapowiada jednak pełną mobilizację i sprawienie niespodzianki. Pomóc ma w tym Jack Holder, który dwa dni temu podpisał kontrakt z gorzowskim zespołem i będzie w nim jeździł jako gość. Australijczyk w piątek zastąpi Nielsa Kristiana Iversena, który nie wrócił jeszcze do pełni formy po kontuzji barku. Nadzieję dla gospodarzy jest przebudzenie Bartosza Zmarzlika, który po dwóch słabszych występach, w Rybniku zdobył komplet punktów. Postawa Indywidualnego Mistrza Świata może okazać się kluczowa dla końcowego rozstrzygnięcia tego spotkania. W zespole gości świetne nastroje. Włókniarz jest po trzech pewnych zwycięstwach. Ekipa prowadzona przez Marka Cieślaka wydaje się być kompletną i jak dotąd nie widać u niej słabych punktów.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.


BETARD SPARTA WROCŁAW - RM SOLAR FALUBAZ ZIELONA GÓRA, 05.07.2020 16:30

Niedzielny mecz we Wrocławiu będzie pojedynkiem zespołów, w których panują odmienne nastroje. Gospodarze w tym sezonie wygrali tylko raz. W pierwszej rundzie pokonali na własnym torze Motor Lublin, a następnie doznali dwóch wysokich porażek wyjazdowych. Fanów Sparty martwi przede wszystkim postawa duetu Fricke-Bewley, który w Lesznie i Częstochowie nie zdobył żadnego punktu. Australijczyk w niedziele dostanie szansę na rehabilitację, ale Brytyjczyka w podstawowym składzie zastąpi pierwszoligowy gość. Będzie to były Indywidualny Mistrz Świata - Chris Holder, zawodnik Apatora Toruń. Bewley w niedzielę odpocznie, lub przypadnie mu rola zawodnika rezerwowego i pojedzie spod numeru 16. Zielonogórzanie w tym sezonie mają już dwie wygrane na swoim koncie. We Wrocławiu RM Soalr Falubaz nie będzie faworytem, jednak to właśnie to może okazać się naszym mocnym atutem. Gospodarze mają mocne medalowe aspiracje nie mogą pozwolić sobie na wpadkę na własnym torze. Nasza drużyna jest w teoretycznie komfortowej sytuacji, a ewentualna zdobycz punktowa w niedzielę, może tylko ją poprawić.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.


Czwartą rundę PGE Ekstraligi zakończymy w Grudziądzu meczem MRGARDEN GKM - FOGO Unia Leszno. Gospodarze wygrali w tym sezonie jedno spotkanie (na własnym torze z PGG ROW-em) i ponieśli dwie porażki na wyjazdach. GKM blisko wygranej był tydzień temu w Zielonej Górze, ale wszyscy dokładnie pamiętamy to co wydarzyło się w 15. wyścigu przy W69. W niedzielę Grudziądzanie zrobią wszystko, aby pokonać Mistrzów Polski z Leszna i odnieść niezwykle cenne zwycięstwo. Unia będzie miała jedna podobny cel. To gwarantuje świetne widowisko i emocje do ostatniego wyścigu.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.