Promień rozbity, awans przypieczętowany. KS Falubaz 3:0 Promień Żary

W ostatniej, 30. kolejce sezonu KS Falubaz Zielona Góra rozbija Promień Żary 3:0 i w efektownym stylu przybija awans na 3-ligowe boiska. Dwie bramki dla zielonogórzan zdobył Maciej Brzeźniak, a jedno trafienie dołożył Albert Cipior.

Starcie piłkarskiego Falubazu z Promieniem Żary toczyło się pod dyktando podopiecznych trenera Jarosława Misia, który desygnował do gry dość eksperymentalne zestawienie, w którym obok zawodników pierwszej drużyny znalazło się kilku piłkarzy z Centralnej Ligi Juniorów. Już w 10. minucie gry w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Szymon Kobusiński, jednak strzał juniora był tyle mocny, co niecelny. KS Falubaz miał więcej szczęścia 6 minut później, kiedy po dośrodkowaniu z lewej flanki Romana Kopacza na listę strzelców wpisał się Maciej Brzeźniak.

Po mocnym początku w wykonaniu piłkarskiego Falubazu tempo gry siadło i przypominało bardziej piknik, niż zacięte pojedynki zielonogórsko-żarskie. Goście byli bliscy wyrównania w 31. minucie gry, ale strzał zza pola karnego Marka Bardela otarł się o jednego z naszych zawodników i piłka w minimalnej odległości minęła lewy słupek bramki Przemysława Krajewskiego. KS Falubaz mógł mocnym akcentem zakończyć pierwszą połowę, kiedy w dogodnej sytuacji w polu karnym po błędzie defensywy Promienia znalazł się Łukasz Sobczak, jednak nie potrafił skorzystać z prezentu, posyłając piłkę poza światło bramki.

Druga połowa to jeszcze większa dominacja zielonogórzan, którzy zrobili naprawdę dużo, by sezon zakończyć zwycięstwem w jak najbardziej efektownym stylu. W 65. minucie fantastyczną asystą popisał się Jakub Babij, który wypuścił w uliczkę Macieja Brzeźniaka. Filigranowy napastnik piłkarskiego Falubazu zdobył swoją drugą bramkę i podwoił prowadzenie zielonogórzan. Gospodarze coraz częściej nękali bramkę strzeżoną przez Sebastiana Tadajewskiego. Swoje okazje mięli między innymi Łukasz Sobczak i Jakub Babij. Podwyższyć prowadzenie udało się jednak dopiero w 84. minucie, kiedy strzał z ostrego kąta Romana Kopacza przełamał rękawice Tadajewskiego, a piłkę z najbliższej odległości do bramki wpakował Albert Cipior, ustalając tym samym wynik rywalizacji na 3:0.

KS Falubaz Zielona Góra przypieczętował awans na boiska 3. ligi efektowną wygraną z żarskim Promieniem pomimo eksperymentalnego składu. Dziś szansę do gry otrzymało wielu zawodników, którzy nie mogli liczyć na zbyt wiele minut w czasie sezonu. W pierwszym zespole zadebiutowało też kilku zawodników z drużyny grającej w Centralnej Lidze Juniorów. Zielonogórzanie od pierwszej do ostatniej kolejki przewodzili ligowej klasyfikacji i teraz z dumą mogą wypić pomeczowego szampana z okazji uzyskanego awansu.

KS Falubaz Zielona Góra - Promień Żary (1:0)
1:0 Maciej Brzeźniak 16’ (asysta Romana Kopacza)
2:0 Maciej Brzeźniak 65’ (asysta Jakuba Babija)
3:0 Albert Cipior 84’ (asysta Romana Kopacza)

KS Falubaz Zielona Góra: Przemysław Krajewski; Rafał Rogalski, Patryk Lityński, Maciej Piorun, Łukasz Ziętek; Karol Haraś (62’ Piotr Andrzejczak), Roman Kopacz, Łukasz Sobczak (72’ Aron Athenstad); Maciej Brzeźniak (76’ Kacper Lewicki), Szymon Kobusiński (65’ Albert Cipior), Jakub Babij.

Promień Żary: Sebastian Tadajewski; Marek Bardel, Kamil Dados, Przemysław Flaga (77’ Paweł Danielewski), Seweryn Krajewski (55’ Jakub Kucharski), Łukasz Świdkiewicz (77’Aleksander Jelski), Mykyta Loboda, Jakub Nowak, Marcin Pacholski, Artur Reszczyński, Bartosz Suski.

Jarosław Miś: Prowadziliśmy przez całe rozgrywki

Roman Kopacz: Zawsze chciałem grać w Zielonej Górze