Srebrny Kask| 7 punktów Ragusa w Bydgoszczy

Fabian Ragus zajął dziesiąte miejsce w tegorocznym finale Srebrnego Kasku. Nasz junior zdobył dziś siedem punktów, ale jego wynik mógłby być lepszy, gdyby nie groźnie wyglądający upadek w trzecim starcie.

Fabian turniej rozpoczął w świetnym stylu. W pierwszym biegu przywiózł trzy punkty, a w pokonanym polu zostawił m.in. Mateusza Cierniaka. W drugim starcie nasz zawodnik był trzeci, ale mimo to zaprezentował się z dobrej strony i przez cztery okrążenia jechał bardzo agresywnie. Szczęścia zabrakło w trzecim starcie. Jadący na drugim miejscu Fabian wjechał w Wiktora Lamparta, który upadł będąc na prowadzeniu. Wypadek wyglądał niebezpiecznie, ale na szczęście obaj zawodnicy wrócili do parku maszyn o własnych siłach.

Po tym zdarzeniu Fabian jechał już bardziej asekuracyjnie. Nie można odmówić mu ambicji, ale w porównaniu do pierwszych dwóch wyścigów, ewidentnie brakowało mu mocy. W efekcie turniej zakończył z dorobkiem siedmiu punktów i zajął dziesiąte miejsce.

Zawody wygrał Jakub Miśkowiak, który zdobył czternaście punktów.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „144 FINAŁ SREBRNEGO KASKU 5.2021 YDGOSZCZ FABIAN RAGUS 10.7 pkt (3,1,1,1,1) 3: RAGUS, Ratajczak, M.Curzytek, Cierniak 6: MiÅkowiak Bartkowiak, RAGUS, Zieliński 12: Przyjemski, Szostak, RAGUS, Lampart(w) 15: Jasiński Żupiński, RAGUS, Pludra(d) 17: Świdnicki, Lewandowski, RAGUS, Kowalski(d) Stelmet MARWIS.PL JEDZIEMY RAZEM! PGE fALUBaZ.com EKSTRALIGA PGE”