Aktualności

Stelmet Falubaz Zielona Góra - Speed Car Motor Lublin (zapowiedź)

W piątek przy W69 w Zielonej Górze kolejne żużlowe emocje. Stelmet Falubaz Zielona Góra podejmie beniaminka PGE Ekstraligi - Speed Car Motor Lublin. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.

Po zwycięstwie na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie z Truly.work Stal, zielonogórzanie znajdują się w komfortowej sytuacji. Zwycięstwo z ekipą zza miedzy podniosło walory drużyny i świadomość siły poszczególnych zawodników. Poza kapitanem oraz juniorami, swój status potwierdzili Nicki Pederesen oraz Martin Vaculik. Po wygranej w lubuskich derbach Adam Skórnicki dokonał zmiany prowadzących par i tym razem będą nimi Nicki Pedersen i Piotr Protasiewicz. "PePe" po raz drugi pojedzie z Patrykiem Dudkiem. W Gorzowie dwaj wychowankowie Falubazu byli bardzo skuteczni.

Speed Car Motor Lublin zaczął sezon od zwycięstwa nad MrGarden GKM-em Grudziądz, ale potem poniósł trzy porażki. Lublinianie odliczają już dni do powrotu Grigorija Łaguty na polskie tory. Zanim jednak się to stanie, beniaminek rozgrywek zmierzy się w piątek na wyjeździe z ekipą z Winnego Grodu. Menadżer Jacek Ziółkowski z pewnością liczy na przebudzenie Andreasa Jonssona. Szwed nie zdołał zwyciężyć dotychczas w żadnym biegu w PGE Ekstralidze. W ostatnim spotkaniu Speed Car Motor podejmował na własnym torze zespół Fogo Unii Leszno. Zawodnicy mogą być zadowoleni ze swojego występu, zdobyli 40 punktów. Drużyna prowadzona przez menedżera Jacka Ziółkowskiego nie wystąpiła w najsilniejszym składzie, bo zabrakło, wspomnianego już, Łaguty oraz kontuzjowanego Grzegorza Zengoty.

W piątkowym pojedynku przy W69 obejrzymy dokładnie te samy pary, które walczyły z Fogo Unią Leszno. Paweł Miesiąc pojedzie z Andreasem Jonssonem, Dawid Lampart z Robertem Lambertem, a Mikkel Michelsen z juniorami, którzy zamienili się numerami. W obliczu słabej formy Szweda Speed Car Motor Lublin musi liczyć na dobry występ swoich młodzieżowców - Wiktora Lamparta i Wiktora Trofimowa.

Awizowane składy:

Stelmet Falubaz Zielona Góra:
9. Nicki Pedersen
10. Michael Jepsen Jensen
11. Piotr Protasiewicz
12. Patryk Dudek
13. Martin Vaculík
14. Damian Pawliczak
15. Norbert Krakowiak

Speed Car Motor Lublin:
1. Paweł Miesiąc
2. Andreas Jonsson
3. Dawid Lampart
4. Robert Lambert
5. Mikkel Michelsen
6. Wiktor Lampart
7. Wiktor Trofimow