Aktualności

Teatr na stadionie! Zgadnijcie, kto jest królem latających motocykli

Zdecydowanie takich wydarzeń na zielonogórskim stadionie jeszcze nie było. Falubaz doczekał się własnego przedstawienia teatralnego. Spektakl „O królu latających motocykli” to najnowsza atrakcja dla najmłodszych kibiców drużyny.

To krótka, około 30 minutowa opowieść o dwójce dzieci kochających żużel i marzących o wielkich sportowych karierach. Główni bohaterowie wybierają się ze swoją klasą na stadion żużlowy, gdzie czeka na nich sporo atrakcji i emocji, gdzie mogą sprawdzić, jak wygląda żużlowy motor i spotkać się z Motomyszą – maskotką Falubazu. Nie brakuje również ścigania!

Spektakl angażuje dzieci, dzięki temu, że prezentuje tajniki żużla w formie pełnej pozytywnej energii i dobrej zabawy. Aktorzy zapraszają na scenę pomocników, pytają publiczność o barwy Falubazu czy elementy motocykla. Stworzenia tak oryginalnego dzieła podjęli się artyści teatru „Lalka w trasie”: niezależna aktorka teatrów offowych – Kamila Winkler; aktor, założyciel teatru „Lalka w Trasie” oraz lalkarz teatru „Klinika Lalek” z Wrocławia - Kamil Lachowski i Maciej Wojciechowski z kabaretu „Rewers”.

Premiera przedstawienia odbyła się podczas finału III Przeglądu na Doping Falubaziaka i obejrzało ją blisko 500 dzieci z zielonogórskich przedszkoli. Spektakl „O królu latających motocykli”, będzie można zobaczyć podczas jednej ze Stref Falubaziaka na stadionie przy W69. Planowane są również wizyty w przedszkolach i szkołach oraz występy podczas festynów i innych imprez okolicznościowych dla dzieci.