Trójka zawodników Falubazu w TOP10 Ekstraligi

Za nami kolejny emocjonujący sezonem w polskiej PGE Ekstralidze. Zielonogórzanie zajęli w niej ostatecznie trzecie miejsce i wywalczyli brązowe medale. Ważną rolę w tym sezonie odegrała nie tylko drużyna, ale także sami zawodnicy.

W klasyfikacji indywidualnej PGE Ekstraligi w TOP10 zawodników znajduje się aż trzech przedstawicieli zielonogórskiego Falubazu. Nasz klub reprezentuje w tej klasyfikacji najwięcej zawodników.

Najwyżej sklasyfikowany został Jason Doyle, który był trzecim zawodnikiem rozgrywek. Australijczyk w osiemnastu spotkaniach zdobył 202 punkty i 17 bonusów. Jason wykręcił średnią 2.258 punktu na bieg.

Na ósmym miejscu klasyfikacji znalazł się Piotr Protasiewicz. Kapitan Falubazu w osiemnastu spotkaniach zdobył 191 punktów i 17 bonusów. To dału mu średnio 2.144 punktu na bieg.

Klasyfikację TOP10 zamyka Patryk Dudek ze 197 punktami i 11 bonusami w osiemnastu spotkaniach. Taka zdobycz dała mu średnią biegopunktową wysokości 2.101 punktu.

34. miejsce w klasyfikacji zajął Krystian Pieszczek, a 35. Andriy Karpov. 51. miejsce przypadło Sebastianowi Niedźwiedziowi.

Jarosław Hampel, Aleksandr Loktaev, Justin Sedgmen oraz Alex Zgardziński nie zostali sklasyfikowani ze względu na zbyt małą ilość startów.