Weekend z Falubazem 20.08-21.08.2016

Przed nami kolejne sportowe emocje. W sobotę kibicować będziemy naszym piłkarzom, a w niedzielę wspólnie z żużlowcami powalczymy o zwycięstwo w rundzie zasadniczej.

Sobota upłynie pod znakiem ligowych zmagań KS Falubazu Zielona Góra. O godzinie 17:00 3-ligowcy zagrają przy Sulechowskiej z rezerwami Górnika Zabrze. Nieco wcześniej, bo o godzinie 11:00, w Gdyni juniorzy starsi rozegrają mecz 3. kolejki CLJ z miejscową Arką.

Informacje organizacyjne przed meczem z rezerwami Górnika Zabrze:
Cena biletu: 10 zł
Wejście darmowe: kobiety oraz dzieci i młodzież do 18. roku życia
Otwarcie kas przy stadionie: 16:00
Otwarcie punktu akredytacyjnego: 16:00
Otwarcie bram: 16:00
Początek spotkania: 17:00 na stadionie przy ul. Sulechowskiej (na „dołku”)

Na stadionie otwarty będzie punkt gastronomiczny. W przerwie spotkania rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody, m.in. bilety na mecz żużlowy Falubaz Zielona Góra - Unia Tarnów.

W sobotę o godzinie 15:00 jedyne tego dnia emocje żużlowe z udziałem naszego zawodnika. W szwedzkim Norrkoeping rozegrany zostanie finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. W składzie reprezentacji Polski jest Krystian Pieszczek, który ma szansę na zgarnięcie dubletu, wywalczenie złotych medali w kategorii seniorów i juniorów.

Niedziela to oczywiście dzień żużlowy. Przy W69 Falubaz podejmie tarnowską Unię w meczu kończącym fazę zasadniczą sezonu 2016. Wydarzeniem tego spotkania będzie powrót na tor Jarosława Hampela. Po ponad rocznej przerwie, spowodowanej kontuzją nogi, Jarek podjął decyzję o powrocie do poważnego ścigania. Hampela pod taśmą zobaczymy już w pierwszym biegu. Zielonogórzanom, którzy są już pewni jazdy w fazie play-off, zwycięstwo da realne szanse na wygranie rundy zasadniczej. Aby to się udało, potrzebne są do spełnienia dwa warunki. Po pierwsze zwycięstwo w meczu z Unią Tarnów. Po drugie strata punktów przez Stal Gorzów w Rybniku. Co daje pierwsze miejsce przed play-offami? Teoretycznie słabszego przeciwnika w półfinale, oraz atut w postaci rewanżowego spotkania na własnym torze.

11:00 Centralna Liga Juniorów, Arka Gdynia - KS Falubaz Zielona Góra
15:00 Finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w Norrkoeping, Krystian Pieszczek
17:00 III liga, KS Falubaz Zielona Góra - Górnik II Zabrze