Aktualności

Wtorek z Falubazem: DMPJ w Łodzi, decydujące mecze w Szwecji

Dziś ważne żużlowe wydarzenia z udziałem naszych zawodników. W Łodzi odbędzie się kolejna półfinałowa runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, natomiast w Szwecji zawodnicy wystąpią w ostatniej rundzie fazy zasadniczej, która zadecyduje o tym, kto i z którego miejsca przystąpi do fazy play-off.

1/2 Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Łodzi, 17:00

Żużlowcy Falubazu dziś po raz pierwszy zaprezentują się na nowo otwartym stadionie w Łodzi. Dziś naszą drużynę reprezentować będą Damian Pawliczak, Sebastian Helwig, Neil Tufft, a rezerwowym będzie Mateusz Tonder.


XIV runda Elitserien, 19:00

Bardzo ciekawie będzie dziś w Szwecji, gdzie rozegrane zostaną mecze ostatniej rundy fazy zasadniczej. Mecz na szczycie tabeli odbędzie się w Malilli, gdzie Dackarna z Patrykiem Dudkiem zmierzy się ze Smederną Eskilstuna, w której składzie jest Michael Jepsen Jensen. Stawką tego spotkania jest pierwsze miejsce w tabeli. Dackarna, która jest już pewna jazd w półfinałach (dwie najlepsze drużyny fazy zasadniczej nie jadą w ćwierćfinałach), będzie jednak chciała potwierdzić swoją siłę w tym sezonie i efektownie zakonczyć pierwszy etap rozgrywek.

Indianerna Kumla z Piotrem Protasiewiczem podejmie na własnym torze Vastervik Speedway. Stawką tego meczu jest natomiast piąte miejsce w tabeli. Goście w przypadku porażki bez bonusa, nie będą pewni awansu do play-offów.

Rospiggarna Hallstavik z Jacobem Thorssellem podejmie na własnym torze Lejonen Gislaved. Mecz ten jest teoretycznie łatwym zadaniem dla gospodarzy, którzy nadal mają szanse na drugie miejsce w tabeli i bezpośredni awans do półfinału.

Dackarna Malilla - Smederna Eskilstuna
Dackarna Malilla: 1. Greg Hancock, 2. Paweł Przedpełski, 3. Oliver Berntzon, 4. Patryk Dudek, 5. Maciej Janowski, 6. Hans Andersen, 7. Joel Kling
Smederna Eskilstuna: 1. Fredrik Lindgren, 2. Mikkel Michelsen, 3. Michael Jepsen Jensen, 4. Krzysztof Buczkowski, 5. Niels Kristian Iversen, 6. Linus Ekloef, 7. Pontus Aspgren
Pierwszy mecz: 46:44 dla Smederny.

Indianerna Kumla - Vastervik Speedway
Indianerna Kumla: 1. Tai Woffinden, 2. Vaclav Milik, 3. Piotr Protasiewicz, 4. Kenneth Bjerre, 5. Anders Thomsen, 6. Christoffer Selvin, 7. Jonatan Grahn
Vastervik Speedway: 1. Martin Vaculik, 2. Peter Kildemand, 3. Nicki Pedersen, 4. Bartosz Smektała, 5. Peter Ljung, 6. Anton Karlsson, 7. Mikkel Bech
Pierwszy mecz: 48:42 dla Vastervik.

Rospiggarna Hallstavik - Lejonen Gislaved
Rospiggarna Hallstavik: 1. Jason Doyle, 2. Max Fricke, 3. Robert Lambert, 4. Jacob Thorssell, 5. Andreas Jonsson, 6. Sam Masters, 7. Tero Aarnio
Lejonen Gislaved: 1. Timo Lahti, 2. Rohan Tungate, 3. Piotr Pawlicki, 4. Kacper Woryna, 5. Maksym Drabik, 6. Kenny Wennerstam, 7. Mathias Thoernblom
Pierwszy mecz: 51:39 dla Rospiggarny.