ZIEBYD| Wygrana Stelmetu Falubazu Zielona Góra 48:42

Szlagier 6. kolejki eWinner 1. ligi żużlowej rozpoczął się od zwycięstwa Maxa Fricke. Próbował go gonić Daniel Jeleniewski, ale miał problemy z motocyklem. Z podobnymi zmagał się też Rohan Tungate, ale dojechał do mety na trzeciej pozycji.

Zawodnicy obu drużyn mieli apetyt na zwycięstwo, ale w aż 5 biegach był remis. Pierwsze drużynowe zwycięstwo Stelmet Falubaz Zielona Góra odniósł dopiero w powtórce biegu dziewiątego. Wygrał M. Fricke, a drugi był Mateusz Tonder, który chwilę wcześniej upadł. Wypadek na pierwszym łuku wyglądał groźnie.

Na pierwszym łuku Adrian Miedzyński nie utrzymał się na motocyklu, o jego maszynę zahaczył nasz zawodnik i upadł na tor. Po chwili jednak wstał i kolejny raz udowodnił, że można na niego liczyć. Był dziś jednym z najlepiej punktujących zawodników w ekipie Piotra Żyto.

Jeszcze do 11. wyścigu prowadziła Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Po biegu 12. i 13. był remis i coraz większe emocje. Wyścig 13. został przerwany ze względu na nierówny start. Ostrzeżenie otrzymał Kenneth Bjerre. W powtórce świetny ze startu był Max Fricke i przyjechał pierwszy, niestety problemy z motocyklem miał Krzysztof Buczkowski.

W biegach nominowanych emocje sięgały zenitu. W 14. było 4:2 dla Tungate i Tondera, który musiał bronić się przed atakami Zagara i ostatecznie przyjechał trzeci.

Ostatni wyścig najpierw został przerwany, bo za upadek wykluczono Adriana Miedzińskiego. W powtórce Stelmet Falubaz nie pozostawił rywalom złudzeń, wygrywając 5:1.