Aktualności

#ZIEGRU | Artiom Łaguta wraca na tor. GKM w Zielonej Górze w pełnym składzie

Najbliższy rywal Stelmetu Falubazu Zielona Góra - MRGARDEN GKM Grudziądz, pierwsze dwa spotkania jechał bez swojego lidera Artioma Łaguty, który leczył złamany obojczyk. Rosjanin w tym tygodniu wraca jednak na motocykl.

Łaguta upadł podczas Memoriału Edwarda Jancarza w Gorzowie i odniósł kontuzję obojczyka. Już dzień później żużlowiec przeszedł operację zespolenia złamanych kości, a następnie rozpoczął rehabilitację. W najbliższy czwartem Artiom ma wznowić treningi. Oznacza to, że MRGARDEN GKM Grudziądz przyjedzie do Zielonej Góry w pełnym składzie. Dla sportowego widowiska to bardzo dobra informacja. Rosjanin jest bowiem jednym z najefektowniej jeżdżących żużlowców na świecie. Od kilku sezonów zalicza się do światowej czołówki. Jego obecność w składzie GKM-u to zdecydowanie wzmocnienie.

Mecz z MRGARDEN GKM Grudziądz zapowiada się bardzo ciekawie. Będzie to kolejny trudny mecz dla Stelmetu Falubazu. Poza Łagutą, grudziądzanie przyjadą do Zielonej Góry ze świetnie spisującymi się przy W69 Przemysławem Pawlickim oraz Kennethem Bjerre. Do tej trójki dodać należy Antonio Lindbacka i Krzysztofa Buczkowskiego, a także nieprzewidywalnych juniorów Marcina Turowskiego i Patryka Rolnickiego. Ten drugi w ubiegłym sezonie pokazał przy W69, że potrafi odnaleźć się na naszym torze. Jego podwójne zwycięstwo w parze z Nickim Pedersenem wspomina się do dzisiaj.

Mecz z MRGARDEN GKM Grudziądz odbędzie się w piątek 26 kwietnia. Początek pierwszego biegu o godzinie 20:30. Bilety w sprzedaży