Aktualności

Cel na Grand Prix 2019? Półfinał w każdym turnieju

Dla Patryka Dudka sezon 2019 będzie trzecim w stawce uczestników Grand Prix. DuZers po wielkim sukcesie w swoim debiucie i zdobycie tytułu Wicemistrza Świata, w minionym roku był poza podium. Mimo to nasz zawodnik był zadowolony ze swoich wyników.

Spodziewałem się, że będzie to dla mnie trudny rok. Po dużym sukcesie w sezonie 2017 wszyscy myśleli, że mogę być najlepszy w kolejnym sezonie. Jak widzimy, po osiągnięciu dobrego wyniku trudno jest to powtórzyć rok pożniej. Jason Doyle również miał ciężki rok po zdobyciu tytułu Mistrza Świata. Moim celem było miejsce w pierwszej ósemce i prawie mi się to udało. W sezonie 2018 miał duże wahania formy. Rundy w Hallstavik i Horsens były dla mnie bardzo trudne. Zdobyłem tam tylko sześć punktów, czyli mniej niż założone przeze mnie minimum. Dwukrotnie udało mi się jednak stanąć na podium no i wygrałem swoje drugie w karierze Grand Prix, czyli rundę w Krsko. Turniej w Gorzowie był bardzo nerwowy, szczególnie przez upadek w finale i powtórkę tego biegu. Myślę, że w tych zawodach mogłem pokusić się o lepszy wynik, ale ostatecznie byłem czwarty. Jestem zadowolony z całego sezonu. Szkoda tylko, że nie mogłem pojechać w Toruniu, gdzie wygrałem swój pierwszy w karierze turniej Grand Prix - powiedział Patryk w rozmowie z serwisem speedwaygp.com

Po srebrnym medalu w sezonie 2017, głośno zaczęło się mówić o celu Patryka na rok 2018 czyli złotym medalu. Jednak sam DuZers podchodził do tego z dużym dystansem.
Nie czułem żadnej presji. Wiedziałem że wiele osób oczekuje tego ode mnie, ale ja przed sezonem określiłem swój cel i tego się trzymałem. Mam nadzieję, że kibice to uszanowali. Oczywiście, jak wszyscy inni zawodnicy, chcę wygrywać, ale ważniejsze było dla mnie realizowanie tego, co założyliśmy sobie z całym teamem - powiedział Patryk.

W sezonie 2018 Patryk zajął dziewiąte miejsce w klasyfikacji końcowej. Było to spowodowane przede wszystkim kontuzją, której żużlowiec doznał w końcówce sezonu. Organizatorzy okazali się wyrozumiali i Patryk otrzymał dziką kartę na starty w kolejnym sezonie.
Cel na sezon 2019 w Grand Prix? Miejsce w pierwszej ósemce, zdobycie minimum 10 punktów w każdym turnieju, a także awans do półfinałów. Tu nic się nie zmienia. Jeśli uda mi się to zrealizować, to będę szczęśliwy - przyznał DuZers.

źródło: speedwaygp.com