Osiągnięcia


 Medale drużyny Falubazu w Mistrzostwach Polski:

¦Drużynowe Mistrzostwa Polski – DMP – 7 – 2 – 5:
7 złotych medali:
1981 – Falubaz Zielona Góra – Andrzej Huszcza, Henryk Olszak, Maciej Jaworek, Stefan Żeromski, Jan Krzystyniak, Alfred Krzystyniak, Jarosław Glinka, Wiesław Pawlak, Andrzej Skonecki, Zbigniew Filipiak, trener: Stanisław Sochacki.
1982 – Falubaz Zielona Góra – Andrzej Huszcza, Henryk Olszak, Jan Krzystyniak, Maciej Jaworek, Stefan Żeromski, Wiesław Pawlak, Jarosław Glinka, Alfred Krzystyniak, Aleksander Olszak, trener: Stanisław Sochacki oraz od maja Bonifacy Langner.
1985 – Falubaz Zielona Góra – Andrzej Huszcza, Maciej Jaworek, Jan Krzystyniak, Zbigniew Błażejczak, Wiesław Pawlak, Sławomir Dudek, Stefan Żeromski, Grzegorz Malinowski, Jarosław Glinka, Ryszard Jasinowski, Marek Molka, Robert Mordal, Piotr Tomaszewski, trener: Jan Grabowski i Czesław Czernicki.
1991 – Morawski Zielona Góra – Lars Gunnestad, Andrzej Huszcza, Jimmy Nilsen, Jarosław Szymkowiak, Zbigniew Błażejczak, Sławomir Dudek, Andrzej Zarzecki, Jan Połubiński, Marek Molka, Conny Ivarsson, Claes Ivarsson, Artur Pawlak, Tomasz Kruk, Mariusz Szańczuk, trener: Czesław Czernicki i Jan Grabowski.
2009 – Falubaz Zielona Góra – Grzegorz Walasek, Rafał Dobrucki, Piotr Protasiewicz, Niels Kristian Iversen, Fredrik Lindgren, Grzegorz Zengota, Artiom Wodjakow, Ludvig Lindgren, Janusz Baniak, trener: Piotr Żyto.
2011 – Stelmet Falubaz Zielona Góra – Andreas Jonsson, Piotr Protasiewicz, Rafał Dobrucki, Greg Hancock, Jonas Davidsson, Grzeogrz Zengota, Patryk Dudek, Adam Strzelec, Kacper Rogowski, trener: Marek Cieślak.
2013 - SPAR Falubaz Zielona Góra - Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz, Andreas Jonsson, Jonas Davidsson, Krzysztof Jabłoński, Patryk Dudek, Adam Strzelec, Alex Zgardziński, trener: Rafał Dobrucki

2 srebrne medale:
1989 – Falubaz Zielona Góra – Andrzej Huszcza, Jarosław Szymkowiak, Zbigniew Błażejczak, Sławomir Dudek, Marek Molka, Ryszard Jasinowski, Jan Połubiński, Paweł Wachelka, Andrzej Zarzecki, Jacek Guzowski, Andrzej Filipiak, trener: Jan Grabowski i Czesław Czernicki.
2010 – Falubaz Zielona Góra – Greg Hancock, Piotr Protasiewicz, Rafał Dobrucki, Fredrik Lindgren, Niels Kristian Iversen, Grzegorz Zengota, Patryk Dudek, Aleksander Loktajew, Łukasz Sówka, trener: Piotr Żyto

4 brązowe medale:
1973 – Falubaz Zielona Góra – Zbigniew Marcinkowski, Paweł Protasiewicz, Zbigniew Filipiak, Kazimierz Tyliński, Jan Grabowski, Ludwik Jaskulski, Bolesław Proch, Mieczysław Mendyka, Mirosław Łukaszewski, Aleksander Grygor, Jan Jakubowski, Romuald Łoś, trener: Stanisław Sochacki.
1979 – Falubaz Zielona Góra – Andrzej Huszcza, Henryk Olszak, Stefan Żeromski, Jan Grabowski, Alfred Krzystyniak, Jarosław Glinka, Jan Krzystyniak, Wiesław Pawlak, Zbigniew Filipiak, Maciej Jaworek, Jerzy Marcinkowski, Janusz Smolarek, trener: Stanisław Sochacki.
1984 – Falubaz Zielona Góra – Andrzej Huszcza, Maciej Jaworek, Stefan Żeromski, Wiesław Pawlak, Jan Krzystyniak, Piotr Tomaszewski, Jarosław Glinka, Alfred Krzystyniak, Ryszard Jasinowski, Grzegorz Malinowski, Zbigniew Błażejczak, Andrzej Dudek, Marek Glinka, trener: Bonifacy Langner.
2008 – ZKŻ Kronopol Zielona Góra – Grzegorz Walasek, Rafał Dobrucki, Piotr Protasiewicz, Fredrik Lindgren, Grzegorz Zengota, Niels Kristian Iversen, Artiom Wodjakow, Ricky Kling, Nicolai Klindt, Ludvig Lindgren, Janusz Baniak, trener: Aleksander Janas.
2016 - Ekantior.pl Falubaz Zielona Góra - Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek, Jarosław Hampel, Jason Doyle, Andriy Karpov, Justin Sedgmen, Aleksandr Loktaev, Krystian Pieszczek, Sebastian Niedźwiedź, Alex Zgardziński, trener: Marek Cieślak

¦Medale Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski – MDMP – 3 – 0 – 6:
3 złote medale:
- 1980 – Falubaz Zielona Góra – Henryk Olszak, Maciej Jaworek, Alfred Krzystyniak, Jan Krzystyniak, Wiesław Pawlak, Grzegorz Malinowski, Andrzej Jarząbek, Andrzej Skoniecki
- 1987 – Falubaz Zielona Góra – Jarosław Szymkowiak, Zbigniew Błażejczak, Marek Molka, Sławomir Dudek, Jan Połubiński
- 1988 – Falubaz Zielona Góra – Jarosław Szymkowiak, Sławomir Dudek, Zbigniew Błażejczak, Dariusz Michalak, Marek Molka
6 brązowych medali:
- 1979 – Falubaz Zielona Góra – Henryk Olszak, Jan Krzystyniak, Alfred Krzystyniak, Maciej Jaworek, Jerzy Marcinkowski, Andrzej Jarząbek, Wiesław Pawlak, Tadeusz Swaczyna
- 1986 – Falubaz Zielona Góra – Jarosław Szymkowiak, Sławomir Dudek, Marek Molka, Robert Mordal, Dariusz Michalak
- 2000 – ZKŻ Polmos Zielona Góra – Krzysztof Stojanowski, Rafał Kurmański, Dawid Kujawa, Maciej Bornecki, Sebastian Smoter
- 2003 – ZKŻ Quick-Mix Zielona Góra – Alan Marcinkowski, Tomasz Grabowski, Bartosz Kasprowiak, Rafał Kurmański
- 2005 – ZKŻ Kronopol Zielona Góra – Grzegorz Zengota, Marcin Nowaczyk, Zbigniew Suchecki, Adam Kulczyński
- 2010 – Falubaz Zielona Góra – Patryk Dudek, Łukasz Sówka, Kacper Rogowski, Adam Strzelec

¦Mistrzostwa Polski Par Klubowych – MPPK – 4 – 4 – 2:
4 złote medale:
- 1979 – Falubaz Zielona Góra – Andrzej Huszcza, Henryk Olszak
- 1982 – Falubaz Zielona Góra – Andrzej Huszcza, Jan Krzystyniak
- 1983 – Falubaz Zielona Góra – Andrzej Huszcza, Jan Krzystyniak, Maciej Jaworek
- 2009 – Falubaz Zielona Góra – Rafał Dobrucki, Grzegorz Walasek, Grzegorz Zengota

4 srebrne medale:
- 1993 – Morawski Zielona Góra – Andrzej Huszcza, Piotr Protasiewicz, Artur Pawlak
- 2003 – ZKŻ Quick-Mix Zielona Góra – Rafał Okoniewski, Andrzej Huszcza, Piotr Świst
- 2011 - Stelmet Falubaz Zielona Góra - Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek, Adam Strzelec
- 2012 - Stelmet Falubaz Zielona Góra - Łukasz Jankowski, Krzysztof Jabłoński, Kacper Rogowski

2 brązowe medale:
- 1986 – Falubaz Zielona Góra – Andrzej Huszcza, Maciej Jaworek, Zbigniew Błażejczak
- 2008 – ZKŻ Kronopol Zielona Góra – Grzegorz Walasek, Grzegorz Zengota
 
¦Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych – MMPPK – 2 – 2 – 6:
2 złote medale:
- 1988 – Falubaz Zielona Góra – Zbigniew Błażejczak, Sławomir Dudek, Dariusz Michalak
- 2001 – ZKŻ Polmos Zielona Góra – Rafał Kurmański, Dawid Kujawa, Sebastian Smoter

1 srebrny medal:
- 2009 – Falubaz Zielona Góra – Grzegorz Zengota, Patryk Dudek, Janusz Baniak
- 2011 - ZKŻ Zielona Góra - Patryk Dudek, Adam Strzelec, Kacper Rogowski

5 brązowych medali:
- 1985 – Falubaz Zielona Góra – Zbigniew Błażejczak, Sławomir Dudek, Ryszard Jasinowski
- 1989 – Falubaz Zielona Góra – Sławomir Dudek, Jarosław Szymkowiak, Jan Połubiński
- 1991 – Morawski Zielona Góra – Andrzej Zarzecki, Artur Pawlak, Tomasz Kruk
- 1992 – Morawski Zielona Góra – Andrzej Zarzecki, Artur Pawlak, Piotr Protasiewicz
- 2002 – ZKŻ Quick-Mix Zielona Góra – Rafał Kurmański, Dawid Kujawa, Sebastian Smoter
- 2015 - SPAR Falubaz Zielona Góra - Krystian Pieszczek, Alex Zgardziński, Mateusz Burzyński

 

Medale zawodników Falubazu w Mistrzostwach Polski:

¦Indywidualne Mistrzostwa Polski – IMP – 3 – 2 – 8:
2 złote medale:
- 1982 – Andrzej Huszcza
- 1986 – Maciej Jaworek
- 2016 - Patryk Dudek

4 srebrne medale:
- 1980 – Andrzej Huszcza
- 1992 – Jarosław Szymkowiak
- 2010 - Rafał Dobrucki
- 2011 - Piotr Protasiewicz

6 brązowych medali:
- 1980 – Henryk Olszak
- 1983 – Andrzej Huszcza
- 1984 – Andrzej Huszcza
- 1985 – Maciej Jaworek
- 1991 – Sławomir Dudek
- 2008 – Grzegorz Walasek
- 2010 - Rafał Dobrucki
- 2011 - Piotr Protasiewicz

¦Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Polski – MIMP – 7 – 3 – 6:
6 złotych medali:
- 1973 – Zbigniew Filipiak
- 1975 – Bolesław Proch
- 1982 – Maciej Jaworek
- 1985 – Zbigniew Błażejczak
- 1997 – Grzegorz Walasek
- 2009 – Patryk Dudek
- 2013 - Patryk Dudek

3 srebrne medale:
- 1971 – Zbigniew Filipiak
- 1978 – Andrzej Huszcza
- 1989 – Jarosław Szymkowiak

5 brązowych medali:
- 1977 – Andrzej Huszcza
- 1981 – Maciej Jaworek
- 1984 – Piotr Tomaszewski
- 1992 – Andrzej Zarzecki
- 2008 – Grzegorz Zengota
- 2011 - Patryk Dudek

Pozycje medalowe zawodników Falubazu w rozgrywkach PZMot:

¦Złoty Kask – ZK – 4 – 4 – 7:
zdobywcy Złotego Kasku:
- 1983 – Jan Krzystyniak
- 2003 – Rafał Okoniewski
- 2007 – Grzegorz Walasek
- 2016 - Patryk Dudek

drugie miejsce:
- 1989 – Andrzej Huszcza
- 1991 – Andrzej Huszcza
- 2009 – Piotr Protasiewicz
- 2011 – Piotr Protasiewicz

trzecie miejsce:
- 1978 – Andrzej Huszcza
- 1983 – Andrzej Huszcza
- 1985 – Maciej Jaworek
- 1986 – Andrzej Huszcza
- 2000 – Andrzej Huszcza
- 2010 – Piotr Protasiewicz
- 2013 - Jarosław Hampel

¦Srebrny Kask – SK – 11 – 10 – 7:
zdobywcy Srebrnego Kasku:
- 1970 – Zbigniew Marcinkowski
- 1971 – Zbigniew Marcinkowski
- 1973 – Zbigniew Filipiak
- 1975 – Bolesław Proch
- 1977 – Andrzej Huszcza
- 1978 – Andrzej Huszcza
- 1980 – Maciej Jaworek
- 1982 – Maciej Jaworek
- 1993 – Tomasz Kruk
- 2009 – Grzegorz Zengota
- 2016 - Krystian Pieszczek

drugie miejsce:
- 1970 – Paweł Protasiewicz
- 1978 – Henryk Olszak
- 1985 – Sławomir Dudek
- 1990 – Jarosław Szymkowiak
- 1991 – Andrzej Zarzecki
- 2002 – Rafał Kurmański
- 2004 – Zbigniew Suchecki
- 2007 – Grzegorz Zengota
- 2008 – Grzegorz Zengota
- 2013 - Patryk Dudek

trzecie miejsce:
- 1976 – Andrzej Huszcza
- 1979 – Andrzej Huszcza
- 1981 – Maciej Jaworek
- 1989 – Jarosław Szymkowiak
- 1997 – Grzegorz Walasek
- 2001 – Dawid Kujawa
- 2011 – Patryk Dudek

¦Brązowy Kask – BK – 3 – 3 – 4:
Zdobywcy Brązowego Kasku:
- 1985 – Zbigniew Błażejczak
- 2010 – Patryk Dudek
- 2011 – Patryk Dudek

drugie miejsce:
- 1976 – Andrzej Huszcza
- 1986 – Jarosław Szymkowiak
- 2009 – Patryk Dudek

trzecie miejsce:
- 1978 – Andrzej Huszcza
- 1986 – Sławomir Dudek
- 1987 – Sławomir Dudek
- 1995 – Grzegorz Walasek

Zwycięstwa zawodników zielonogórskich w rozgrywkach Okręgowych PZM:

¦Poznańska Liga Okręgowa – PLO – 0 – 0 – 2:
- 1949 – 3 miejsce – Unia Zielona Góra – Jerzy Błoch, Marian Zadoń, Alfons Kostusiak
- 1950 – 3 miejsce – Stal Zielona Góra – Jerzy Błoch, Marian Zadoń, Alfons Kostusiak, Kazimierz Juzala

¦Indywidualne Mistrzostwa Okręgu Poznańskiego – IMOP – 0 – 1 – 0:
- 1949 – srebrny medal – Jerzy Błoch

Medale drużyny i zawodników Falubazu w rozgrywkach o Puchar Polski:

¦Drużynowych Puchar Polski – DPP – 1 – 0 – 0:
1 złoty medal
- 1992 – Morawski Zielona Góra – Andrzej Huszcza, Jan Połubiński, Jarosław Szymkowiak, Piotr Protasiewicz, Sławomir Dudek, Andrzej Zarzecki, Artur Pawlak, Mariusz Szańczuk, Maciej Jaworek, Tomasz Kruk

¦Indywidualny Puchar Polski – IPP – 1 – 1 – 0:
1 złoty medal
- 1988 – Andrzej Huszcza

1 srebrny medal
- 1986 – Andrzej Huszcza

Medale zawodników Falubazu w Mistrzostwach Świata i Europy:

¦Indywidualne Mistrzostwa Świata – IMŚ – 1 – 1 – 0:
- 2011 – złoty medal – Greg Hancock
- 2011 – srebrny medal – Andreas Jonsson

¦Mistrzostwa Świata Par – MŚP – 0 – 0 – 1:
- 1973 – brązowy medal – Zbigniew Marcinkowski

¦Drużynowe Mistrzostwa Świata – DMŚ – 0 – 0 – 2:
- 1978 – brązowy medal – Andrzej Huszcza
- 1980 – brązowy medal – Andrzej Huszcza

¦Drużynowy Puchar Świata - DPŚ – 4 – 1 – 0:
- 2009 – złoty medal – Piotr Protasiewicz
- 2011 – złoty medal – Piotr Protasiewicz
- 2013 - złoty medal - Patryk Dudek, Jarosław Hampel
- 2014 - srebrny medal - Piotr Protasiewicz, Jarosław Hampel
- 2016 - złoty medal - Patryk Dudek

¦Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów – IMŚJ – 2 – 0 – 0:
- 2001 – złoty medal – Dawid Kujawa
- 2013 - złoty medal - Patryk Dudek

¦Indywidualne Mistrzostwa Europy Juniorów – IMEJ – 0 – 1 – 1:
- 2001 – srebrny medal – Rafał Kurmański
- 2010 – brązowy medal – Patryk Dudek

¦Klubowy Puchar Europy – KPE – 0 – 0 – 1:
- 2010 – brązowy medal – Falubaz Zielona Góra – Neils Krystian Iversern, Mateusz Kowalczyk, Grzegorz Zengota, Łukasz Sówka

Sukcesy zawodników Falubazu w prestiżowych turniejach i memoriałach:

¦Memoriał im. Alfreda Smoczyka – Leszno – 1 – 4 – 6:
1983 – 3 miejsce – Andrzej Huszcza
1984 – 3 miejsce – Andrzej Huszcza
1987 – 1 miejsce – Andrzej Huszcza
1988 – 2 miejsce – Andrzej Huszcza
1991 – 3 miejsce – Jarosław Szymkowiak
1992 – 1 miejsce – Jarosław Szymkowiak
2007 – 2 miejsce – Fredrik Lindgren
2007 – 3 miejsce – Piotr Świderski
2008 – 3 miejsce – Rafał Dobrucki
2012 - 3 miejsce - Piotr Protasiewicz
2013 - 2 miejsce - Jarosław Hampel
2014 - 2 miejsce - Piotr Protasiewicz
2015 - 1 miejsce - Patryk Dudek

¦Memoriał im. Edwarda Jancarza – Gorzów Wlkp. – 1 – 1 – 0:
1992 – 2 miejsce – Jarosław Szymkowiak
2016 - 1 miejsce - Patryk Dudek

¦Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda – Bydgoszcz – 2 – 3 – 2:
1983 – 1 miejsce – Andrzej Huszcza
1984 – 1 miejsce – Andrzej Huszcza
1985 – 2 miejsce – Andrzej Huszcza
1991 – 3 miejsce – Andrzej Huszcza
1993 – 2 miejsce – Andrzej Huszcza
2005 – 3 miejsce – Mariusz Staszewski
2009 – 2 miejsce – Piotr Protasiewicz

¦Memoriał im. Eugeniusza Nazimka – Rzeszów – 1 – 0 – 4:
1984 – 3 miejsce – Wiesław Pawlak
1991 – 3 miejsce – Jarosław Szymkowiak
2001 – 3 miejsce – Andrzej Huszcza
2002 – 1 miejsce – Maciej Kuciapa
2009 – 3 miejsce – Piotr Protasiewicz

¦Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego – Częstochowa – 2 – 2 – 2:
1978 – 3 miejsce – Andrzej Huszcza
1981 – 1 miejsce – Andrzej Huszcza
1982 – 3 miejsce – Andrzej Huszcza
1983 – 1 miejsce – Jan Krzystyniak
1983 – 2 miejsce – Andrzej Huszcza
1985 – 2 miejsce – Wiesław Pawlak

¦Memoriał im. Łukasza Romanka – Rybnik – 1 – 2 – 2:
2007 – 2 miejsce – Piotr Protasiewicz
2008 – 2 miejsce – Rafał Dobrucki
2009 – 1 miejsce – Piotr Protasiewicz
2009 – 3 miejsce – Rafał Dobrucki
2011 – 3 miejsce – Andreas Jonsson

¦Memoriał im. Zbigniewa Raniszewskiego – Bydgoszcz – 0 – 0 – 1:
1984 – 3 miejsce – Andrzej Huszcza

¦Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego – Pierwszego Króla Polski – Gniezno – 1 – 0 – 1:
2008 – 1 miejsce – Rafał Dobrucki
2011 – 3 miejsce – Andreas Jonsson

¦Turniej Gwiazdkowy – Piła – 0 – 2 – 0:
2000 – 2 miejsce – Andrzej Huszcza
2005 – 2 miejsce – Andrzej Huszcza

¦Puchar ROW – Rybnik – 0 – 1 – 1:
1984 – 2 miejsce – Andrzej Huszcza
1985 – 3 miejsce – Jan Krzystyniak

¦Purchar Burmistrza – Rawicz – 2 – 3 – 4:
1996 – 1 miejsce – Sławomir Dudek
1997 – 1 miejsce – Andrzej Huszcza
1998 – 3 miejsce – Andrzej Huszcza
2002 – 2 miejsce – Maciej Kuciapa
2002 – 3 miejsce – Grzegorz Kłopot
2005 – 2 miejsce – Andrzej Huszcza
2005 – 3 miejsce – Zbigniew Suchecki
2006 – 3 miejsce – Rafał Okoniewski
2007 – 2 miejsce – Zbigniew Suchecki

¦Turniej o Łańcuch Herbowy miasta Ostrowa Wielkopolskiego – Ostrów – 6 – 6 – 0:
1978 – 1 miejsce – Zbigniew Filipiak
1978 – 2 miejsce – Jan Grabowski
1984 – 1 miejsce – Andrzej Huszcza
1984 – 2 miejsce – Jan Krzystyniak
1985 – 1 miejsce – Jan Krzystyniak
1990 – 2 miejsce – Andrzej Huszcza
1992 – 2 miejsce – Andrzej Huszcza
1995 – 1 miejsce – Rif Saitgariejew
1997 – 2 miejsce – Andrzej Huszcza
2002 – 1 miejsce – Rafał Kurmański
2015 - 1 miejsce - Krystian Pieszczek
2016 - 2 miejsce - Jarosław Hampel

¦Zlata Prilba – Pardubice – 1 – 2 – 0:
1993 – 1 miejsce – Tony Rickardsson
2005 – 2 miejsce – Nicki Pedersen
2009 – 2 miejsce – Fredrik Lindgren