Falubaz Junior to innowacyjny projekt związany z rozwojem zielonogórskiej szkółki żużlowej – miejsca, w którym rodzą się żużlowe talenty. Andrzej Huszcza, Maciej Jaworek, Jarosław Szymkowiak, Sławomir Dudek, Rafał Kurmański, Piotr Protasiewicz, Grzegorz Zengota, Patryk Dudek, Alex Zgardziński, Mateusz Tonder to nasi wychowankowie, którzy decydowali i nadal decydują o sile Falubazu Zielona Góra. Nasza drużyna to żużlowa marka znana w Polsce z wielu sukcesów, w tym siedmiu tytułów Drużynowego Mistrza Polski. Drużyna, której zawodnik – Patryk Dudek, aktualny wicemistrz świata – jest najlepszym debiutantem cyklu Grand Prix w jego historii.

Jeśli ktoś lubi adrenalinę, to na pewno poczuje ją na motocyklu bez hamulców! Żużel to prawdziwa szkoła życia. Sport, który uczy pokory, a jednocześnie dostarcza niesamowitych emocji i sprzyja spotkaniom z wieloma inspirującymi ludźmi – zachęca Patryk Dudek. Chcemy wkrótce doświadczać kolejnych fantastycznych wrażeń przy udziale naszych wychowanków. Ma się do tego przyczynić sztab szkoleniowy w szkółce, który tworzą: trener Aleksander Janas, doświadczony żużlowiec Krzysztof Jabłoński oraz Andrzej Jarząbek, który w roli mechanika klubowego zajmie się sprzętem juniorów. To kompetentni i zaangażowani ludzie, którzy wiedzą, jak wielką odpowiedzialnością jest szkolenie żużlowych adeptów. Żużel to sport wymagający wielkiej odwagi, zaangażowania, wytrwałości i pracowitości. Jesteśmy przekonani, że przy systematycznym szkoleniu na właściwym poziomie, przyszli adepci są w stanie osiągać wysokie wyniki. Nasi juniorzy będą mogli sprawdzać swoje umiejętności m.in. w zawodach o Brązowy i Srebrny Kask, w Młodzieżowych Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski oraz w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

Adepci sportu żużlowego w trakcie sezonu trenują na zielonogórskim torze od dwóch do trzech razy w tygodniu. W tym czasie pod okiem trenera Aleksandra Janasa poznają tajniki jazdy na motocyklu oraz rozwijają swoje umiejętności. Cały czas mogą także liczyć na wsparcie techniczne ze strony trenera Krzysztofa Jabłońskiego oraz Andrzeja Jarząbka. Aktualnie w zielonogórskiej szkółce żużlowej trenuje 15 adeptów. Uczęszczanie na treningi jest BEZPŁATNE.

Zielonogórski Klub Żużlowy cyklicznie organizuje nabory do szkółki. Odbywają się one m.in. przy okazji wizyt w szkołach czy takich imprez jak np. Piknik z Falubazem. W ich trakcie trenerzy oceniają ogólną kondycję fizyczną kandydata, a także przeprowadzają wstępną rozmowę kwalifikacyjną.

Kontakt:
Zielonogórski Klub Żużlowy
65-218, Zielona Góra
ul. Wrocławska 17
tel.: 0 68 453 89 11
email: junior@falubaz.com