Aktualności

Dziś w Lesznie finał IMP. DuZers w gronie faworytów

Dziś wieczorem wszyscy trzymamy mocno kciuki za Patryka Dudka i Krystiana Pieszczka, którzy w Lesznie wystąpią w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski. Początek zawodów o 18:30.

14 września 1986 roku na torze w Zielonej Górze Maciej Jaworek okazał się najlepszy w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski. Był to ostatni złoty medal dla zawodnika występującego w barwach Falubazu Zielona Góra. Najwyższy czas to zmienić i zapisać nowe karty w historii zielonogórskiego speedwaya. Okazja jest wyjątkowa. Patryk Dudek od początku sezonu imponuje wysoką formą. Aktualnie jest najskuteczniejszym zawodnikiem naszej drużyny, a na swoim koncie ma też zwycięstwo w Złotym Kasku czy udaną jazdę w eliminacjach do Grand Prix 2017. Patryk przebojem przedarł się także do dzisiejszego finału IMP. Pewnie wygrał ćwierćfinał w Opolu, oraz półfinał w Rawiczu. Po drodze przegrał tylko z trzema zawodnikami Januszem Kołodziejem, Kacprem Gomólskim oraz Patrykiem Rolnickim. Na podtrzymanie tej zwycięskiej passy liczymy dzisiaj bardzo mocno.

Równie dobrze w eliminacjach IMP startował Krystian Pieszczek, który także zwyciężył w ćwierćfinale i półfinale. On także na drodze do dzisiejszego turnieju w Lesznie przegrał z trzema zawodnikami - Adrianem Miedziński, Krzysztofem Buczkowskim i Robertem Miśkowiakiem. Za Krystianem przemawiają także jego tegoroczne występy w zawodach indywidualnych oraz ubiegłoroczny sukces na leszczyńskim torze. Krystian w finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski wywalczył bowiem brązowy medal.

Kto może dziś popsuć plany naszym zawodnikom? Bardzo mocni na własnym torze będą z pewnością zawodnicy miejscowej Unii. Na pierwsze złoto karierze apetyt ma także Bartosz Zmarzlik. Uważać trzeba będzie także na Janusza Kołodzieja, który bardzo dobrze spisuje się na leszczyńskim torze, oraz na Macieja Janowskiego, który będzie bronił tytułu wywalczonego roku temu na torze w Gorzowie.

Dziś wieczorem czekają nas duże emocje, oby zakończone po myśli naszych zawodników.

Transmisja z finału IMP od godziny 18:30 w nSport+.

Lista startowa finał IMP w Lesznie:
1. Piotr Pawlicki (Unia Leszno)
2. Grzegorz Zengota (Unia Leszno)
3. Tobiasz Musielak (Unia Leszno)
4. Tomasz Jędrzejak (Sparta Wrocław)
5. Norbert Kościuch (Polonia Piła)
6. Robert Miśkowiak (Orzeł Łódź)
7. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów)
8. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów)
9. Przemysław Pawlicki (Stal Gorzów)
10. Maciej Janowski (Sparta Wrocław)
11. Krzysztof Buczkowski (GKM Grudziądz)
12. Zbigniew Suchecki (Wanda Kraków)
13. Kacper Gomólski (Apator Toruń)
14. Krystian Pieszczek (Falubaz Zielona Góra)
15. Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra)
16. Marcin Nowak (GKM Grudziądz)
R1. Daniel Jeleniewski (Włókniarz Częstochowa)
R2. Damian Adamczak (Polonia Bydgoszcz )