Aktualności

Falubaz Typer | Wielkie emocje w hicie IV rundy?

Żużlowe Derby Ziemi Lubuskiej to zazwyczaj mecze trzymające w napięciu do ostatniego biegu. Taki scenariusz jutrzejszego spotkania w Gorzowie przewidują także nasi eksperci.

LEGENDA ZIELONOGÓRSKIEGO ŻUŻLA ANDRZEJ HUSZCZA

TRULY.WORK STAL GORZÓW - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 45:45

Vaculik, Nicki, Protas, Dudek ta czwórka zrobi swoje, Jensen także. Mamy mocną ekipę seniorów. Ale w Gorzowie Kasprzak po niezbyt udanych meczach swoje pokaże, podobnie jak zawsze Zmarzlik. Silna jest pozycja juniorska: Bartkowiak i Karczmarz wystrzelili i tam górują. Mecz będzie bardzo trudny, ale w okolicach remisu.


PREZYDENT MIASTA ZIELONA GÓRA JANUSZ KUBICKI

TRULY.WORK STAL GORZÓW - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 40:50

Lubuskie żużlowe derby zawsze wiążą się z dodatkowymi emocjami. I tym razem adrenaliny z pewnością nie zabraknie. Jestem przekonany, że będzie to elektryzujący spektakl w wykonaniu naszych zawodników. Mamy dobrze przygotowaną drużynę i ze spokojem podejdziemy do tych zawodów. Wiem, że oczekiwania są ogromne, zwłaszcza w tym pojedynku. Stelmet Falubaz Zielona Góra nie zawiedzie swoich kibiców i pokona Stal Gorzów 50:40.


PREZYDENT MIASTA GORZÓW WIELKOPOLSKI JACEK WÓJCICKI

TRULY.WORK STAL GORZÓW - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 46:44

Derby Lubuskie to prawdziwe święto żużla w całej Polsce. Nie ma innego meczu w całej Ekstralidze żużlowej, który przyciąga komplety publiczności na stadion oraz tłumy przed telewizory. Spotkanie dwóch lubuskich drużyn to nie tylko mecz o ligowe punkty, ale także, a może i przede wszystkim o prestiż. W historii spotkań derbowych króluje Stal Gorzów. Niech i tak pozostanie dalej. Po zaciętym i ekscytującym spotkaniu nasza drużyna wygra 46:44.


EKSPERT MILENIUM ZAKŁADY BUKMACHERSKIE KRZYSZTOF GADUS

TRULY.WORK STAL GORZÓW - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 45:45

Gorzowianie z każdym meczem prezentują się coraz lepiej. Wydaje się iż powoli ze sprzętem dogaduje się Krzysztof Kasprzak, jednak niewiadomą pozostaje dyspozycja Andersa Thomsena i Petera Kildemanda. Stelmet Falubaz po wymęczonym zwycięstwie nad Grudziądzem pojedzie w derbach o wygraną. Niezbędne do osiągnięcie celu będą punkty zielonogórskich juniorów, którzy gorzej niż we Wrocławiu pojechać już nie mogą. Jeśli dorzucą oni kilka punktów to Falubaz nie przegra w Gorzowie.


ZOOM STUDIO MARCIN ISZCZEK

TRULY.WORK STAL GORZÓW - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 45:45

Derby będą wyrównane. Większość biegów kończyć się będzie wynikiem 3:3. Wynik końcowy to remis 45:45. Chyba że... nasi żużlowcy znajdą sposób na Zmarzlika, wtedy wywozimy z Gorzowa 2 punkty.


MANAGER PATRYKA DUDKA KRYSTIAN PLECH

TRULY.WORK STAL GORZÓW - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 48:42

Derby między Gorzowem, a Zieloną Górą zawsze są ciekawym wydarzeniem. Nie można patrzeć na przed sezonowe wzmocnienia, bo w takich meczach jak ten, zawodnicy wiedzą, że oczekiwania są większe i niektórzy potrzebują takich meczów by pokazać pełnię swoich możliwości. Jak będzie w niedzielę? Nie wiem. Bardzo wiele będzie zależało od biegu numer 2 - Bartkowiak, który się rozjeżdża i Karczmarz u siebie są groźni. Ciekawie ostatnio wyglądał Krakowiak, a wiem że i Tonder trochę pozmieniał wokół siebie i może też wrócić na właściwe tory. Wiele też zależy od zawodników z numerem 4 i 12. Thomsen ostatnio po słabym początku odrodził się w końcówce, a w 2018 Protasiewicz strasznie się męczył. Mimo wszystko myślę, że gospodarze wygrają po ciężkim oporze ze strony Falubazu, a sprawa bonusu będzie otwarta.


REPREZENTANT POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ DAWID KOWNACKI

TRULY.WORK STAL GORZÓW - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 48:42

Atut własnego toru może się okazać kluczowy w tym spotkaniu. Również formacja juniorska przemawia za Stalą. Mam nadzieje, ze na dobre obudzi się Krzysztof Kasprzak, a swoje punkty dorzucą Kildemand i Thomsen. Ze strony Falubazu Trener Skórnicki zaskoczyl ustawieniem par. Nicki Pedersen ma ostatnio lekkie kłopoty i jestem ciekaw jak poradzi sobie z teoretycznie najtrudniejszym nr 10. Spodziewam się wyrównanego spotkania lecz mam nadzieje, ze 2 punkty zostaną w Gorzowie.


KIBIC Z DESZCZNA TOMASZ GALIŃSKI

TRULY.WORK STAL GORZÓW - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 45:45

Stal Gorzów z niesamowitym Bartkiem Zmarzlikiem słabą drugą linią kontra 5 silnych i wyrównanych seniorów Falubazu. Powrót do Gorzowa Martina Vaculika i Nickiego Pedersena i znakomicie czującego gorzowski tor Patryka Dudka. Mecz do końca trzymający w napięciu rozstrzygnie się w biegach nominowanych. Języczkiem uwagi będzie postawa juniorów obu drużyn. Mój typ 45:45

BYŁY ŻUŻLOWIEC FALUBAZU ZIELONA GÓRA KRZYSZTOF JABŁOŃSKI

TRULY.WORK STAL GORZÓW - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 45:45

W niedzielę będzie wyrównana walka! Stawiam na remis.


DZIENNIKARZ PO-BANDZIE.PL WOJCIECH KOERBER

TRULY.WORK STAL GORZÓW - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 45:45

Mówią, że derby rządzą się swoimi prawami. Więc wyczuwam tu remis 45:45.


DZIENNIKARZ GAZETY LUBUSKIEJ CEZARY KONARSKI

TRULY.WORK STAL GORZÓW - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 43:47

Silna piątka seniorów Falubazu to jednak coś więcej niż nierówny skŁad gorzowskiej drużyny. Tu szukaŁbym klucza do zwycięstwa zielonogórzan. Goście wygrają jednak tylko w sytuacji, gdy juniorzy Stali nie zyskają zdecydowanej przewagi nad rówieśnikami z Zielonej Góry.