Aktualności

#FedCup | Polki przegrały z Rosjankami. W piątek mecz z Danią

W pierwszym dniu turnieju Grupy I strefy euro-afrykańskiej Pucharu Federacji reprezentacja Polski przegrała z Rosją 1:2. Punkt dla biało-czerwonych zdobyły deblistki (Alicja Rosolska i Iga Świątek pokonały Darię Kasatkinę i Margaritę Gasparian 6:0, 3:6, 6:3), natomiast w obu singlach lepsze były Natalia Wichlancewa (6:0, 6:2 ze Świątek) i Anastazja Pawluczenkowa (6:4, 6:3 z Magdą Linette).

Igor Andriejew, kapitan "sbornej", kurtuazyjnie pochwalił drużynę polską, następnie wytłumaczył przyczynę niewystawienia do singla Darii Kasatkiny, na papierze liderki zespołu. - Dasza przyjechała do Zielonej Góry dopiero w poniedziałek, natomiast Natasza jest tu już od niedzieli, więc miała więcej czasu, aby przygotować się do dzisiejszego meczu.

Wichlancewą zapytano z kolei o Świątek. - Wiem, że to wschodząca gwiazda tenisa. Ma przed sobą na pewno piękną przyszłość, więc spodziewałam się trudnego meczu. Wydaje mi się, że dzisiaj grała trochę zestresowana. Tym bardziej, że występowała przed własną publicznością.

Juniorska mistrzyni Wimbledonu nie zgodziła się z oceną rywalki. - Nie, doping mnie nie stresował. Raczej pomagał. Nie mialam dotąd wielu okazji do rywalizacji z tenisistkami z czołówki światowej, więc jeszcze nie umiem znaleźć właściwej taktyki w trakcie meczu. Ten potoczył się na warunkach Rosjanki - podsumowała Polka.

Kapitan Dawid Celt nie mógł być zadowolony, bo porażka zawsze jest przykra, jednak nie miał powodów do krytykowania swoich zawodniczek. - Kogokolwiek by wystawił Andriejew, Rosja i tak była faworytem. Jeśli nie musi grać 10. tenisistka świata, to najlepiej świadczy o sile tego zespołu.

W pozostałych meczach środowych Bułgaria pokonała Estonię, a Szwecja Ukrainę - w obu przypadkach 2:1. W czwartek Polki mają dzień wolny, a w piątek zmierzą się z Dunkami i będą faworytkami

Plan gier na czwartek 07.02

Kort Centralny – Centrum Rekreacyjno –Sportowe, ul. Sulechowska 41

Start: 10:00
Estonia vs Szwecja (Grupa B)
Nie wcześniej niż godzina 16:00
Rosja vs Dania (Grupa A)

Kort 2 – Hala koszykarska, ul. Amelii 19

Start: 10:00
Ukraina vs Bułgaria (Grupa B)