Miedziowa Pigułka | Zagłębie Lubin w grupie mistrzowskiej

KGHM Zagłębie Lubin wygrało w miniony weekend z Koroną Kielce 2:0 i zapewniło sobie miejsce w grupie mistrzowskiej, przed drugą fazą rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. Zapraszamy do lektury Miedziowej Pigułki.

Ben van Dael i Gino Lettieri na konferencji prasowej po meczu #KORZAG

Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo z konferencji prasowej po meczu 29. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Spotkanie ocenili trener „Miedziowych" Ben van Dael i szkoleniowiec Korony Kielce Gino Lettieri

Ben Van Dael: - Jak przypominam sobie pierwsza połowę, to pytam siebie, jak mogliśmy tu wygrać. Ten mecz zaczęliśmy dramatycznie. Nie ważne jakim systemem grasz, jeśli nie ma agresji, to można zapomnieć o dobrym wyniku. Ona nie powinna wychodzić tylko od trenerów, ale też od samych zawodników. Mieliśmy dziś sporo szczęścia, że utrzymaliśmy do przerwy wynik 0:0. Tylko paru zawodników formacji obronnych trzymało nas "przy życiu". Nie widziałem tych automatyzmów w naszej grze. W przerwie o tym rozmawialiśmy i wróciliśmy do starego systemu. Zaczęliśmy grać wyżej i wcześniej zaczynaliśmy pressing. Lepiej weszliśmy w drugą połowę. Po wprowadzeniu przez Koronę Soriano, było widać, że kielczanom nie pasuje ten wynik i nie zadowala ich jeden punt. Wtedy na boisku podjęli więcej ryzyka. Zrobiliśmy użytek z wolnej przestrzeni, budując kontrataki. Była bardzo duża różnica, jeśli chodzi agresję w  pierwszej i drugiej połowie.

Gino Lettieri: - Jest nam bardzo przykro, że tak to wszystko wyszło na boisku. Staraliśmy się jak najlepiej przygotować do tego spotkania. W pierwszej połowie tylko do 6 lub 7 minuty mieliśmy problem z wejściem w grę. Potem jednak kontrolowaliśmy mecz niemal do końca połowy. Pierwsza odsłona powinna się dla nas skończy jednym lub dwoma golami. Kiedy jednak się nie strzela się bramek, to można spodziewać się kontr. Właśnie taka się wydarzyła i po strzale z dystansu straciliśmy gola. Wtedy drużyna się delikatnie podłamała. Do tej sytuacji jednak kontrolowaliśmy spotkanie, ale nie udało nam się wykorzystać sytuacji. Nasze problemy narastają od spotkania z Lechem, widać to było też na Cracovii. Nie możemy strzelić bramki i przez to wygrać spotkania.

- Nie widzę powodu, dlaczego miałbym się podać do dymisji. Mamy 40 punktów w tabeli. Nie jesteśmy ostatni. Przed rozpoczęciem sezonu byliśmy skazywani na spadek. Do tego byliśmy mocno osłabieni  w ofensywie. Mimo tego cały czas biliśmy się o ósemkę. Tak wyszło, ze zabrakło nam szczęścia.

- Tamm był kiedyś napastnikiem, zanim został nominalnym obrońcą. Szukaliśmy jeszcze jednego zawodnika, który mógłby przedłużać piłki do Soriano i Forbesa.

Bartłomiej Pawłowski w jedenastce 28. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Pomocnik KGHM Zagłębia Lubin Bartłomiej Pawłowski został wybrany do najlepszej jedenastki rozgrywanej w środku tygodnia 28. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Jest to czwarte wyróżnienie dla Bartka w obecnym sezonie.

W rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy w sezonie 2018/2019 Bartłomiej Pawłowski w 27 meczach zdobył osiem bramek i zanotował pięć asyst. Bartek spędził na boisku 2302 minuty – na listę strzelców wpisuje się średnio co 288 minut (co około trzy mecze).

Bartosz Slisz pauzuje za kartki

W spotkaniu 30. kolejki LOTTO Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin – Wisła Kraków zabraknie Bartosza Slisza. Środkowy pomocnik w piątkowym pojedynku z Koroną Kielce otrzymał czwartą żółtą kartkę w sezonie, co oznacza jednomeczowe zawieszenie. Do kadry po przymusowej pauzie powrócą za to Damian Oko i Sasa Balić.

Bartosz Slisz w obecnym sezonie LOTTO Ekstraklasy zagrał w 15 meczach pierwszej drużyny i pięciu spotkaniach III-ligowych rezerw.

Jedynym zagrożonym piłkarzem w meczu z Wisłą Kraków będzie Lubomir Guldan, który zgromadził w sezonie 2018/2019 trzy żółte kartki.

KGHM Zagłębie Lubin w grupie mistrzowskiej! Zapraszamy na mecz z Wisłą Kraków

Po zwycięstwie nad Koroną Kielce oraz porażce Lecha Poznań z Lechią Gdańsk wiemy już, że KGHM Zagłębie Lubin na pewno zagra w grupie mistrzowskiej. Zachęcamy wszystkich fanów „Miedziowych” do przyjścia na Stadion Zagłębia i dopingowania naszego zespołu w sobotę 13 kwietnia o godzinie 18:00 w meczu z krakowską Wisłą.

Sprzedaż biletów na mecz KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Kraków

• Online na ekibic.zaglebie.com - 7 dni w tygodniu do 3 godzin przed imprezą,
  • Online na kupbilet.pl - 7 dni w tygodniu,
  • W Empikach oraz punktach STS i KOLPORTER na terenie całej Polski - listę punktów zobaczysz TUTAJ.
  • FanShop Zagłębia Lubin w galerii Cuprum Arena – w godzinach otwarcia galerii,
  • Kasy przy Stadionie Zagłębia czynne na 2 godziny przed rozpoczęciem imprezy.

Wszystkie informacje dotyczące sprzedaży karnetów można uzyskać pod numerem telefonu: 76 746 96 29 oraz adresem e-mail: bilety@zaglebie.com (w godzinach 8:00 – 15:00).