Upragnione zwycięstwo "Miedziowych" w Sosnowcu!

W meczu 17. kolejki LOTTO Ekstraklasy piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali swojego imiennika z Sosnowca 2:1. Obie bramki dla „Miedziowych” zdobył Bartłomiej Pawłowski, gospodarze zdołali odpowiedzieć bramką Vamary Sanogo.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia ze strony KGHM Zagłębia. Dośrodkowanie Filipa Jagiełły przytomnie strącił Tuszyński, a Pawłowski strzałem z pięciu metrów pokonał Dawida Kudłę. Po 120 sekundach „Miedziowi” prowadzili już 2:0. Piłkę na własnej połowie przejął Pawłowski i odegrał ją do Damjana Bohara. Słoweniec z pierwszej piłki ponownie zagrał do „Platona”, a ten sprytną podcinką zdobył swoją drugą bramkę w spotkaniu. W 27 minucie powinno być 3:0, ale świetną sytuację zmarnował Bohar. Gospodarze złapali kontakt jeszcze przed przerwą za sprawą Vamary Sanogo, który popisał się cudownymi nożycami.

W drugiej połowie drużyna z Sosnowca dążyła do zdobycia bramki, lecz „Miedziowi” kontrolowali przebieg spotkania mądrze utrzymując się przy piłce i wyprowadzając szybkie kontry. Ostatecznie druga połowa zakończyła się bezbramkowym remisem i to lubinianie mogli cieszyć się z trzech punktów. Trzech punktów, na które czekali 79 dni.

Przypominamy, że kolejny mecz „Miedziowych” na Stadionie Zagłębia odbędzie się 7 grudnia o godzinie 18:00. Rywalem lubinian będzie Piast Gliwice. Podczas piątkowego spotkania będziemy obchodzić święto wszystkich górników, czyli Barbórkę. Na kibiców, którzy odwiedzą Stadion Zagłębia czekają liczne niespodzianki, a także jak zawsze sportowe emocje. Wszystkich kibiców Falubazu zapraszamy na to spotkanie - bilety dostępne są na zaglebie.com/bilety oraz kupbilet.pl.

2 grudnia 2018, 15:30 - Sosnowiec (Stadion Ludowy)
Zagłębie Sosnowiec 1-2 KGHM Zagłębie Lubin
bramki: Vamara Sanogo 33 - Bartłomiej Pawłowski 10, 12

Zagłębie Sosnowiec: 1. Dawid Kudła - 17. Michael Heinloth (75, 24. Bartłomiej Babiarz), 4. Arkadiusz Jędrych, 16. Mateusz Cichocki, 2. PatrikMráz - 42. Alexandre Cristóvão (90, 10. Callum Rzonca), 66. Adam Banasiak, 72. Dejan Vokić (23, 22. Žarko Udovičić), 8. Szymon Pawłowski, 77. Konrad Wrzesiński - 27. Vamara Sanogo.
KGHM Zagłębie Lubin: 30. Dominik Hładun - 2. Bartosz Kopacz, 5. Maciej Dąbrowski, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić - 11. Bartłomiej Pawłowski (75, 28. Mateusz Matras), 19. Filip Jagiełło (82, 26. Jakub Mareš), 99. Bartosz Slisz, 18. Filip Starzyński, 39. Damjan Bohar (90, 77. Łukasz Moneta) - 89. Patryk Tuszyński.

żółte kartki: Mráz, Jędrych - Balić, Slisz, Dąbrowski, Starzyński.
sędziował: Wojciech Myć (Lublin).