Aktualności

#WROZIE| Dramaturgia we Wrocławiu. Betard Sparta - NovyHotel Falubaz 47:41

Zacięte i pełne dramaturgii spotkanie obejrzeli kibice we Wrocławiu. W ramach pierwszej kolejki Speedway Ekstraligi Betard Sparta Wrocław wygrywa z NovyHotel Falubazem Zielona Góra 47:41. Zwycięzcę spotkania poznaliśmy w ostatnim biegu spotkania.

NovyHotel Falubaz Zielona Góra mocno postawił się faworyzowanej przed meczem Betard Sparcie. Duża w tym zasługa Jarosława Hampela, który w pierwszej połowie spotkania liderował w zielonogórskiej drużynie. Trzy pierwsze starty zakończyły się jego zwycięstwami. Ostatecznie Hampel zdobywa 12 oczek w pięciu startach. 9 punktów zdobył Rasmus Jensen, dla którego był to debiut w Speedway Ekstralidze. Duńczyk w trzecim swoim biegu uczestniczył w groźnie wyglądającym upadku, w którym mocno ucierpiała jego noga. Nie przeszkodziło mu to jednak w tym, żeby zwyciężyć dwa kolejne wyścigi.

Dla braci Pawlickich były to bardzo ciężkie zawody. Dwukrotnie z torem zapoznał się Przemek, za co został z tych biegów wykluczony. Piotr raz został wykluczony za upadek, drugi raz kontrowersyjne wykluczenie, po tym jak zdefektował mu motocykl po starcie i ponownym jego odpaleniu.