Wakacyjny wypoczynek nad wodą 

Sława to niewielkie, turystyczne miasteczko na styku województw lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Od dawna jest jednym z ulubionych miejsc letniego wypoczynku mieszkańców naszego regionu. 

Cień w letnie upały oraz zieleń i czyste powietrze zapewnia Park Miejski, który niedawno został poddany rewaloryzacji. Jeszcze więcej miejsca do opalania znajdziemy na drugiej już plaży miejskiej, a sporą dawkę adrenaliny dostarcza park linowy na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. To tylko trzy z licznych atrakcji, jakie czekają nad brzegami Jeziora Sławskiego – największego akwenu w województwie lubuskim. 

Na terenie SCKiW dla amatorów słońca dostępne są dwie piękne piaszczyste plaże miejskie. Pierwsza otoczona drewnianym pomostem, a przy nim znajdują się: zjeżdżalnia wodna, wypożyczalnia sprzętu wodnego, park wodny z dmuchanymi atrakcjami oraz wyciąg do nart wodnych WakePark Sława. Druga plaża, szeroka, licząca 7 000 m2 oddana została do użytku w 2020 r. jako odpowiedź na duże zapotrzebowanie turystów na relaks nad wodą. Inwestycja ta wykonana jest w nowoczesny sposób, odbiegający nieco od tradycyjnego, piaszczystego nabrzeża. Przy linii brzegowej wybudowana została kamienna promenada zabezpieczona stalową barierką, wzdłuż której powstały zejścia do wody. Do dyspozycji gości jest wiele miejsc noclegowych, domki, pokoje, pole namiotowe i caravaningowe oraz bogate zaplecze gastronomiczne. Kolejną nowością nad sławskim nadbrzeżem jest Park Linowy z widokiem na jezioro. Tworzą go trasy położone na różnych wysokościach, dopasowanych do wzrostu użytkowników. 

Pobyt w Sławie to nie tylko wypoczynek na plaży. Uprawiać można tu rozmaite sporty wodne czy wędkarstwo.  Blisko połowę powierzchni gminy zajmują lasy, które są idealnym środowiskiem do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, wraz z licznymi jeziorami tworzą korzystny mikroklimat.

Zielonym pasażem staje się też jedna z głównych ulic, której przebudowa właśnie jest finalizowana. Zdobią ją nowo nasadzone drzewa, drewniane pergole z krzewami oraz dekoracyjne oświetlenie. Wkrótce Sława wzbogaci się także o tor rolkowy i tężnię solankową.

Walory przyrodnicze gminy, szeroka oferta organizowanych tu wydarzeń kulturalnych i sportowych usatysfakcjonują najbardziej wymagających turystów, a malownicze położenie miasta, urokliwy nastrój oraz kolejne inwestycje w turystykę sprawią, że ci, którzy raz zasmakują w Sławie, wrócą tutaj ponownie.

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej www.slawa.pl