Aktualności

70. lat żużla na wystawie przy W69

Medale Andrzeja Huszczy i jego ostatni zielonogórski kevlar, plastrony w których żużlowcy jeździli za czasów Morawskiego i Polmosu – te i wiele innych żużlowych pamiątek będzie można zobaczyć podczas wystawy z okazji 70-lecia zielonogórskiego żużla.

Wśród eksponatów znajdą się też m.in. historyczne puchary zdobywane przez naszych żużlowców w Polsce i na świecie, a także dawne programy i zdjęcia przekazane przez Piotra Żeromskiego, syna zielonogórskiego zawodnika Stefana Żeromskiego, który z naszą drużyną trzy razy zdobył Mistrzostwo Polski. Będzie też puchar Artura Pawlaka, który wywalczył on w młodzieżowej reprezentacji Polski. Kibice zobaczą także dawne kevlary, „skóry” Piotra Protasiewicza, plastrony oraz szaliki udostępnione przez prywatnych kolekcjonerów. Wystawa będzie prezentowana w budynku klubu przy W69, w dwóch salach – przeszklonej z widokiem na stadion oraz konferencyjnej, w której przedstawiamy najważniejsze informacje z życia klubu.

Otwarcie wystawy odbędzie się 5 października o godzinie 10.00. Przez kolejne dni wystawa będzie dostępna dla mieszkańców w godzinach od 10.00 do 18.00. Grupy zorganizowane proszone są o zgłaszanie się przez sekretariat pod numerem 68 453 89 11. Wstęp na wystawę będzie bezpłatny.