Aktualności

Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego klubem partnerskim Stelmet Falubazu Zielona Góra

Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego dołącza do sportowych klubów partnerskich - nowej, promującej sport inicjatywy ZKŻ SSA.

Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego to autorski projekt szkoleniowy byłego reprezentanta Polski oraz jego przyjaciół, doświadczonych zawodników i trenerów: Tomasza Skrzypczaka i Rafała Zycha.
- Jak najbardziej kibicujemy i wspieramy Falubaz oraz inne dyscypliny sportowe w naszym mieście. Pasji do sportu uczymy też naszych adeptów, bo bez kibiców nie ma sukcesu - mówi Maciej Murawski.

APMM od kilku lat znakomicie rozwija swoją działalność na terenie Województwa Lubuskiego. Jej cel to kompleksowe szkolenie adeptów piłkarskich i przekazanie im najważniejszych wartości, jak: zasada fair play i zdrowa rywalizacja oparta na szacunku do przeciwnika. "Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy z naszych podopiecznych zostanie w przyszłości najlepszym piłkarzem na świecie; nadrzędnym celem jest to, aby każdy z nich prowadził zdrowy tryb życia, mógł rozwijać swoje umiejętności w różnych dyscyplinach oraz stał się dobrym człowiekiem" - za tym stwierdzeniem kryje się główna idea APMM.

- Do naszego projektu dołącza coraz więcej organizacji, którym zależy na rozwoju lubuskiego sportu. Łączymy siły, by jak najwięcej osiągnąć i wspólnie popularyzować różne dyscypliny. Cieszymy się, że jest wśród nas APMM, dla której priorytetem jest szkolenie dzieci i młodzieży na wysokim poziomie - podkreśla prezes ZKŻ SSA Wojciech Domagała.

- Nasza współpraca ma wieloletnie korzenie. Graliśmy nawet z Mychą na koszulkach i przez pewien czas nosiliśmy nazwę Falubaz. Od dawna wspieramy też akcję charytatywną Falubazowe Mikołajki. Cieszy nas, że do obecnie prowadzonych działań dojdą wspólne eventy, spotkania z kibicami i inne ważne dla promocji sportu wydarzenia - dodaje Tomasz Skrzypczak.