Aktualności

Apator Toruń: Groźny rywal ze specyficznym torem

Toruński Apator, wicemistrz Polski z sezonu 2016, to kolejny przeciwnik Falubazu w sezonie 2017 PGE Ekstraligi. Jak ten zespół oceniają przedstawiciele naszej drużyny?

Skład Apatora Toruń przez zimę uległ kilku zmianom. Te najważniejsze to oczywiście odejście Martina Vaculika oraz zakończenie wieku juniora przez Pawła Przedpełskiego. Wychowanek toruńskiej drużyny wspólnie z pozyskanym z Gorzowa Michaelem Jepsenem Jensenem mają uzupełnić brak Słowaka. Nowym seniorem w składzie Apatora jest także Grzegorz Walasek, który po słabszym ubiegłorocznym sezonie, chce się odbudować w solidnym klubie. Grzegorz będzie walczył o skład z Adrianem Miedziński i Pawłem Przedpełski i po dotychczasowych sparingach nie stoi na straconej pozycji. Nową twarzą w zespole z Torunia jest także Daniel Kaczmarek, który ma wzmocnić formację juniorską po stracie Pawła Przedpełskiego.

Atutem torunian ma być także zimowa przebudowa toru. Geometria drugiego łuku na Motoarenie uległa zmianie i drużyny przyjezdne mają mieć kłopoty z odpowiednim jego pokonywaniem. Jak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się po pierwszych ligowych spotkaniach.

Skład Apatora Toruń:
Seniorzy:
Chris Holder
Greg Hancock
Michael Jepsen Jensen
Adrian Miedziński
Paweł Przedpełski
Grzegorz Walasek

Juniorzy:
Daniel Kaczmarek
Igor Kopeć-Sobczyński
Norbert Krakowiak

II runda PGE Ekstraligi 22.04.2017 20:00 Falubaz Zielona Góra - Apator Toruń
IX runda PGE Ekstraligi 18.06.2017 Apator Toruń - Falubaz Zielona Góra