Aktualności

Biało-Czerwoni poznali rywali w Speedway of Nations

4 maja na torze w Landshut rozegrany zostanie pierwszy półfinał Speedway of Nations. W zawodach tych pojedzie reprezentacja Polski. Dziś poznaliśmy pełną obsadę oraz daty turniejów eliminacyjnych.

Polacy o miejsce w finale powalczą na torze w Landshut. Szanse na start w tych zawodach ma Patryk Dudek, który został powołany do szerokiej kadry Polski. Niemal pewny jest start w tych zawodach Martina Smolinskiego, który od lat reprezentuje drużynę z Landshut w niemieckiej Bundeslidze. Martin może okazać się kluczowym zawodnikiem dla niemieckiej drużyny. Poza reprezentacjami Polski i Niemiec, w Landshut o przepustkę do finału powalczą drużyny z Czech, Włoch, Słowenii, Szwecji oraz Ukrainy.

Drugi półfinał SoN odbędzie się w Manchesterze. Tam o awans poza gospodarzami powalczą m.in. Duńczycy. Istnieje zatem szansa, że w tych zawodach zobaczymy Nickiego Pedersena lub Michaela Jepsena Jensena. W Wielkiej Brytanii o miejsce w finale powalczą także Australijczycy, Francuzi, Finowie, Łotysze oraz Amerykanie.

W tym roku finały Speedway of Nations zaplanowano na 20 i 21 lipca. Pewni udziału w tych zawodach są Rosjanie - złoci medaliści z sezonu 2018.

Półfinał w Landshut (4 maja): Czechy, Niemcy (Martin Smolinski), Włochy, Polska (Patryk Dudek), Słowenia, Szwecja, Ukraina.
Półfinał w Manchesterze (11 maja): Australia, Dania (Michael Jepsen Jensen, Nicki Pedersen), Wielka Brytania, Francja, Finlandia, Łotwa, USA.
Finał w Togliatti (20 i 21 lipca): Rosja + sześć najlepszych drużyn półfinałów (po trzy drużyny z każdego półfinału)