Aktualności

Dawid Rempała nowym zawodnikiem Stelmet Falubazu Zielona Góra!

Oficjalnie. Dawid Rempała dołącza do kadry Stelmet Falubazu Zielona Góra! Wychowanek drużyny z Tarnowa wiąże się z naszym zespołem dwuletnim kontraktem i poważnie wzmacnia formację juniorską drużyny.

Urodzony 26 grudnia 2002 roku żużlowiec po raz pierwszy w karierze zmienia klubowe barwy. Od 2018 zdobywał on bowiem punkty dla Unii Tarnów i z roku na rok notował coraz lepsze wyniki.

- Od pierwszych rozmów fajnie mi się układa współpraca z zarządem. Podobało mi się, że Zielona Góra tak chce mi pomóc. Wiem, że mam tu szansę na rozwój i dlatego wybrałem Zieloną Górę. Chcemy awansować do Ekstraligi. Pierwsza liga jest strasznie mocna, to nie to co dawniej. Pewnie będzie teraz najsilniejsza od lat dzięki nowym zawodnikom, którzy mają ekstraligowe doświadczenie - powiedział Dawid Rempała.

DAWID REMPAŁA - SYLWETKA ZAWODNIKA

- Rozmowy z Dawidem i jego tatą Tomaszem nie trwały długo. To konkretni ludzie, którzy wiedzą, czego chcą i co mogą zaoferować drugiej stronie. Cieszę się, że zawodnik z tak dużym żużlowym nazwiskiem dołącza do naszego zespołu. Dawida witam w drużynie i życzę mu jak najlepszych występów w zielonogórskich barwach - powiedział prezes ZKŻ SSA Wojciech Domagała.

- Dawid z pewnością ma duży potencjał. Obserwowaliśmy występy tego zawodnika w sezonie 2021 i wielokrotnie prezentował się z bardzo dobrej strony. Nieźle wypadł też podczas Memoriału Rycerzy Speedwaya, który odbył się we wrześniu w Zielonej Górze. Dawid wzmacnia przede wszystkim naszą formację juniorską. Jego pierwszoligowe doświadczenie z poprzednich lat może okazać się dla nas bardzo ważne - powiedział trener Piotr Żyto.