Duński talent w Falubazie Zielona Góra!

Budowę składu na sezon 2018 kończymy perspektywicznym dwuletnim kontraktem. Z naszą drużyną związał się bowiem 17-letni Mads Hansen, który w tym roku pokazał się ze świetnej strony w międzynarodowych turniejach.

Kibice Falubazu pierwszy raz o Madsie Hansenie mogli usłyszeć w październiku przy okazji występu Patryka Dudka w turnieju Race of the Night na torze w Wittstock. Duńczyk rywalizował wtedy z DuZersem i pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. W pięciu biegach zdobył on 14 punktów i zajął siódme miejsce. Wcześniej zdobył komplet punktów w zawodach Speedway Team Cup mając za rywali m.in. Marka Rissa, Tobiasa Buscha, Christiana Hefenbrocka czy Stevena Mauera.

Hansen sportową karierę rozpoczął od miniżużla. Następnie, czyniąc systematyczne postępy, przesiadał się na motocykle o coraz większej mocy. Rok temu zdobył Puchar Europy w kategorii 250 ccm, a w sezonie 2017 wygrał turniej w tej samej kategorii rozgrywany na torze w Grudziądzu.

Transferem Madsa Hansena zielonogórski klub definitywnie zamyka skład drużyny na sezon 2018. Drużynę opuścili Jarosław Hampel, Jason Doyle oraz Andriy Karpov. Nowe twarze w zespole to Grzegorz Zengota, Michael Jepsen Jensen, Kacper Gomólski, Martin Smolinski oraz Mads Hansen.