Aktualności

Ekstraliga czeka na nowe prognozy. Decyzja ws. inauguracji w sobotę

Prognozy pogody na najbliższe dni cały czas się zmieniają. Aktualnie mówią one o opadach deszczu w Zielonej Górze w niedzielę oraz poniedziałek. Wczoraj jednak meteorolodzy zapowiadali drobne opady w tych dniach w naszym mieście. W związku z tak dynamiczną sytuacją władze PGE Ekstraligi nie podjęły jeszcze decyzji o możliwym odwołaniu całej kolejki.

Na chwilę obecną najmniej zagrożone są mecze w Częstochowie i Toruniu. Najgorzej sytuacja wygląda w Zielonej Górze i Lesznie. W tych miastach w dni meczowe ma padać deszcz, który z pewnością nie pozwoli na przygotowanie toru. To jednak może się jeszcze zmienić. Według wczorajszych prognoz dziś w Zielonej Górze miało być pochmurno i deszczowo. Tymczasem od rana nie padało, a na niebie świeci słońce.

Ostateczne decyzje ws. możliwego przełożenia meczów I rundy PGE Ekstraligi podjęte zostaną najpóźniej w sobotę do godziny 20:00. Do tego czasu pozostaje nam uważnie obserwować prognozy pogody i liczyć na to, że zmienią się one w korzystnym kierunku.