Aktualności

Falubaz trenuje. W górach, na plaży i w siłowniach

Zaśnieżone stoki w Białce Tatrzańskiej, słoneczne plaże na Fuerteventurze, sale gimnastyczne i siłownia - w takich miejscach żużlowcy Falubazu Zielona Góra przygotowują się do zbliżającego się dużymi krokami sezonu żużlowego 2019. 

Największa grupa naszych zawodników przebywa aktualnie w Białce Tatrzańskiej, gdzie odbywa się ich obóz z akrobatami UKS As Zielona Góra. Trzy razy dziennie trenują tam m.in. Patryk Dudek, Mateusz Tonder czy Damian Pawliczak. Towarzyszą im pozostali nasi juniorzy oraz trener Adam Skórnicki. Zielonogórscy żużlowcy i akrobaci trafili na idealne warunki atmosferyczne i nie mogą narzekać na brak śniegu.

Na obóz z reprezentacją Danii wyjechał w niedzielę Michael Jepsen Jensen, a niebawem dołączyć do niego ma Nicki Pedersen. Podobnie jak w zeszłym roku zgrupowanie to odbywa się na Fuerteventurze. Podopieczni Hansa Nielsena mają w planie codziennie zajęcia w terenie oraz salach gimnastycznych. Duńczycy mają już także zaplanowane zgrupowanie żużlowe. Odbędzie się ono na początku marca w Gorican.

Piotr Protasiewicz kontynuuje przygotowania pod okiem Andrzeja Bartocha. Jest to już czwarty rok współpracy PePe z zielonogórską szkołą Jedi Boxing.

 Aktywnie czas spędza także Martin Vaculik, który trenuje w Bratysławie pod okiem Marosa Molnara, słowackiego trenera personalnego.

Mocno do sezonu szykuje się Martin Smolinski, który w miniony weekend wziął udział w turnieju w żużlu na lodzie. Martin na co dzień trenuje indywidualnie, a kilka dni temu wziął udział w Fitnesscampie w niemieckim Abensbergu.

Indywidualnie do sezonu przygotowuje się także Norbert Krakowiak, który systematycznie uczęszcza na treningi odbywające się w Gnieźnie.

Cała drużyna Falubazu spotka się razem 10 lutego na zimowym grupowaniu w Szklarskiej Porębie. Nasi zawodnicy przez tydzień będą biegać i zjeżdżać na nartach, a także ćwiczyć w terenie oraz w sali gimnastycznej. Podobnie jak w dwóch poprzednich sezonach, Falubaz podczas obozu zakwaterowany będzie w resorcie Norweska Dolina.