Aktualności

Falubaz Typer: Wyrównany mecz we Wrocławiu

Kolejna odsłona Falubaz Typera, w której przedstawiamy typy ekspertów, kibiców i innych osób związanych z zielonogórskim żużlem. Jutro Stelmet Falubaz zmierzy się we Wrocławiu z Betardem Spartą, jakim wynikiem zakończy się ten mecz?

FOTOGRAF Z CZECH I KIBIC FALUBAZU WOJTA ZAVREL

BETARD SPARTA WROCŁAW - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 43:47

Nasi na Olimpijskim radzą sobie bardzo nieźle i piątka mocnych seniorów będzie kluczem do wyrównanego meczu, który ostatecznie zakończy się skromnym zwycięstwem zielonogórzan. Moim zdaniem nienajlepsza na chwile obecną forma drugiej linii Sparty (Fricke,Milik, Jamrog) spowoduje ze delikatna przewaga będzie po stronie Falubazu.

BYŁY ZAWODNIK FALUBAZU ZIELONA GÓRA KRZYSZTOF JABŁOŃSKI
 
BETARD SPARTA WROCŁAW - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 43:47
 
To będzie kolejny wyrównany mecz w PGE Ekstralidze i możemy spodziewać się dużej dawki dobrego ścigania. Zielonogórscy zawodnicy potrafią walczyć na dystansie, a wrocławski tor doskonale się do tego nadaje. Typuję, że minimalnie wygrają goście.

ANALITYK MILENIUM ZAKŁADY BUKMACHERSKIE KRZYSZTOF GADUS

BETARD SPARTA WROCŁAW - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 45:45

16 punktów zdobytych przez T.Woffindena w Lesznie musi robić wrażenie, ale forma pozostałych zawodników gospodarzy u progu sezonu to wciąż spora niewiadoma. Stelmet Falubaz po zdecydowanym zwycięstwie przed własną publicznością powinien pojechać bez większej presji. Formacja seniorska wygląda bardzo pewnie a kluczowy dla wyniku spotkania może okazać się 
każdy zdobyty punkt przez zielonogórskich juniorów. Z pewnością silną stroną Stelmetu Falubazu w tym sezonie będą biegi nominowane (2 razy 5-1 z Toruniem), tak więc walka "na styku" do 13 biegu spowoduje iż goście nie przegrają we Wrocławiu.


KIBIC FALUBAZU ZIELONA GÓRA ADAM KACZMAREK

BETARD SPARTA WROCŁAW - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 42:48

Mecz na pewno będzie zacięty i na ywsokim sportowym poziomie. Nasza drużyna ma jednak większe strzelby i wygra to spotkanie.


DZIENNIKARZ PORTALU PO-BANDZIE.COM.PL WOJCIECH KOERBER

BETARD SPARTA WROCŁAW - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 46:44

Ten mecz może się zakończyć różnicą nawet +14 punktów w obie strony. Jako że mamy skłonności do pochopnego wyciągania wniosków po jednym domowym zwycięstwie i jednej wyjazdowej porażce, to po ostatniej kolejce Stelmet Falubaz postrzegamy jako mocarzy, a Betard Spartę – jako przeciętniaków. Zaryzykuję zatem, że po zmianie ról – tzn. gości w gospodarzy i odwrotnie - opinie nieco ulegną zmianie. 46:44 dla gospodarzy. No dobra, jeśli szczęściu przyjezdnych pomogą nieco juniorzy, to w drugą stronę…

TATA SEBASTIANA NIEDŹWIEDZIA KRZYSZTOF NIEDŹWIEDŹ

BETARD SPARTA WROCŁAW - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 43:47

Myślę, że wynik będzie kręcił się wokół remisu. To na pewno będzie bardzo wyrównane spotkanie. Stelmet Falubaz będzie miał jednak we Wrocławiu więcej atutów i ostatecznie rozstrzygnie ten pojedynek na swoją korzyść.


AMBASADOR PGE EKSTRALIGI KONRAD FLIGIER

BETARD SPARTA WROCŁAW - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 42:48

Tor we Wrocławiu sprzyja do dobrego żużla i myślę, że tak też będzie w tym spotkaniu. Spartanie przegrali pierwszy mecz na wyjeździe, więc będą chcieli się odegrać. Stelmet Falubaz natomiast na inauguracji pokazał, że chcą i będą wygrywać. Obstawiam mecz na styku i wygraną Zielonej Góry w biegach nominowanych.