Aktualności

Falubaz Zielona Góra - Włókniarz Częstochowa (zapowiedź)

W niedzielę Falubaz Zielona Góra podejmie na własnym torze Włókniarza Częstochowa w ramach IV kolejki PGE Ekstraligi. Wszystko wskazuje na to, że wreszcie uda się odjechać spotkanie przy W69 w dobrych warunkach atmosferycznych. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:30.

Beniaminek PGE Ekstraligi - Włókniarz Częstochowa zimą skompletował ciekawy skład, którego głównym zadaniem będzie utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Liderami drużyny z Częstochowy w sezonie 2017 powinna być trójka zagranicznych zawodników Matej Zagar, Leon Madsen i Andreas Jonsson. To teoretycznie najbardziej doświadczeni i najlepsi zawodnicy w talii trenera Lecha Kędziory. Skład uzupełnia trójka doświadczonych zawodników Sebastian Ułamek, Norweg z polskim paszportem - Rune Holta i Karol Baran. Taki skład może jednak okazać się mieszanką wybuchową. Charakterni zawodnicy, wśród których góruje Matej Zagar, jedyny uczestnik cyklu Grand Prix w barwach Lwów.

Ciekawe widowisko stworzyli żużlowcy Włókniarza i ROW-u Rybnik podczas spotkania I rundy PGE Ekstraligi. Pojedynek rozegrany we wtorek na SGP Arenie Częstochowa ostatecznie zakończył się zwycięstwem biało-zielonych 48:42. Drużyna Lecha Kędziory dopiero w ostatnim wyścigu zapewniła sobie zwycięstwo. Ekipę Lwów do triumfu poprowadził Leon Madsen, który zapisał przy swoim nazwisku 12 punktów i bonus.

Dla częstochowian było to drugie w tym sezonie spotkanie i pierwsze przed własną publicznością. Włókniarz miał za sobą porażkę w Grudziądzu (55:35). Mecz z zespołem z Rybnikiem był ważny w kontekście walki o utrzymanie w PGE Ekstralidze. Ewentualna porażka już na początku rozgrywek stawiałaby częstochowski zespół w trudnej sytuacji.

Po pierwszym ligowym zwycięstwie Włókniarz Częstochowa wybiera się na spotkanie z Falubazem Zielona Góra. W porównaniu do poprzedniego meczu Włókniarza z ROW-em Rybnik trener Lech Kędziora zdecydował się na drobną korektę w składzie Lwów. Rune Holta startujący ostatnio w duecie z Leonem Madsenem pojedzie tym razem jako prowadzący parę z Andreasem Jonssonem. Z kolei do Duńczyka dołączy Sebastian Ułamek. Z juniorami jeździć będzie natomiast Matej Zagar.

Żużlowcy Falubazu do niedzielnego spotkania podejdą podrażnieni wysoką porażką w Lesznie. Podopieczni Marka Cieślaka przegrali z Fogo Unią 64:26 i nie pokazali się z dobrej strony w pierwszej wyjazdowej odsłonie. Zielonogórzanie muszą jak najszybciej zapomnieć o meczu na stadionie im. Alfreda Smoczyka, by móc ze spokojem przystąpić do dalszej części rozgrywek.

Mimo klęski w Lesznie szkoleniowiec ekipy z Winnego Grodu nie zdecydował się na wprowadzenie zmian i w meczu z Włókniarzem zielonogórzanie wystąpią w tym samym zestawieniu jak w poprzednich spotkaniach. Prowadzący pary to Patryk Dudek, Jason Doyle i Piotr Protasiewicz. W minioną sobotę DuZers odjechał dobre zawody z cyklu Grand Prix, zajmując w Krsko trzecie miejsce. Formację seniorską uzupełniają Jarosław Hampel i Andriej Karpow. Z numerem 15. awizowany jest Alex Zgardziński, do którego dołączy Sebastian Niedźwiedź. Z juniorami jeździć będzie kapitan zielonogórskiej drużyny - Piotr Protasiewicz.

Zielonogórzanie mają za sobą już dwa pojedynki. Oprócz wspomnianej wysokiej przegranej w Lesznie, żużlowcy spod znaku Myszki Miki mają zwycięstwo nad Apatorem Toruń. W pierwszym meczu, który odbył się przy W69 podopieczni Marka Cieślaka pokonali toruńskie Anioły 54:36. Falubaz do zwycięstwa poprowadzili m.in. Jason Doyle (13+2) i Andriej Karpow (8+1) wygrywając wszystkie wyścigi 5:1.

Ekipa spod Jasnej Góry ostatni raz na torze przy W69 w Zielonej Górze jeździła w 2014 roku, kiedy to przegrała wysoko z gospodarzami 69:21. Częstochowianie zjawili się na to spotkanie bez najlepszych zawodników. Klub borykał się bowiem z ogromnymi problemami finansowymi, co w efekcie skutkowało wysokimi porażkami pod koniec sezonu i brakiem licencji na starty w 2015 roku. W sezonie 2016 Włókniarz rywalizował w Nice Polskiej Lidze Żużlowej.

Prognozy pogody na niedzielne popołudnie przewidują kilkanaście stopni ciepła oraz brak opadów deszczu. To bardzo dobra informacja w kontekście ostatnich problemów z aurą. Mecz z GKM Grudziądz był dwukrotnie przekładany z powodów opadów, natomiast pojedynek z Apatorem Toruń odbywał się przy bardzo niskiej temperaturze.

Na mecz z Włókniarzem Częstochowa zapraszamy już o 14:45. O tej porze otwarte zostaną bramy stadionu, oraz ruszy Strefa Falubaziaka, na której będzie się wyjątkowo dużo działo. Do godziny 15:20 na kibiców czekać będzie Patryk Dudek, którego następnie zmieni Andrzej Huszcza. Nowością będzie również falubazowa fotobudka od firmy Pstrykaczka.

Niedzielne popołudnie warto zatem spędzić na stadionie przy W69 i wspierać zielonogórskich żużlowców w walce o kolejne ligowe zwycięstwo. Do zobaczenia!

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE PRZED MECZEM Z WŁÓKNIARZEM CZĘSTOCHOWA

Awizowane składy:

Falubaz Zielona Góra:
9. Patryk Dudek
10. Jarek Hampel
11. Jason Doyle
12. Andriy Karpov
13. Piotr Protasiewicz
14. 
15. Alex Zgardziński

Włókniarz Częstochowa:
1. Leon Madsen
2. Sebastian Ułamek
3. Rune Holta
4. Andreas Jonsson
5. Matej Zagar
6. Oskar Polis