#FalubazStats2017. Falubaz najskuteczniejszy w piątym biegu

Kolejna porcja statystyk po ligowym sezonie 2017. Dziś pod lupę weźmiemy dorobek naszych zawodników w poszczególnych biegach. Okazuje się, że żużlowcy Falubazu najskuteczniejsi byli po pierwszym równaniu toru.

Bieg numer 5 okazał się tym wyścigiem, w którym najbardziej mogliśmy liczyć na naszą drużynę. W 18 spotkaniach Falubazu wywalczył w nim 66 punktów. Siłę Falubazu pokazywały także biegi nominowane, które zajęły w klasyfikacji dwie kolejne pozycje. Na ostatnim miejscu gonitwa dwunasta, która dała nam w całym sezonie 40 punktów w 17 spotkaniach (mecz z GKM Grudziądz przy W69 zakończył się po ośmiu biegach).

Bieg 12: 40 punktów / 2,35

Wyścig piąty był wygrywa także w klasyfikacji zdobytych punktów na zielonogórskim torze. Tu Falubaz wzbogacił się aż o 37 oczek. Na drugim miejscu jest bieg numer 10, a na trzecim gonitwa siódma. Na końców znów bieg numer 12 z osiemnastoma punktami.

Bieg 12: 18 punktów / 2,25

Na wyjeździe najskuteczniejsi byliśmy w biegu numer osiem, który dał nam łącznie 31 punktów. Najmniejsza zdobycz przypadła tym razem na bieg juniorów, w którym zdobyliśmy zaledwie 17 punktów.

Bieg 2: 17 punktów / 1,89

Jeśli spojrzymy na poszczególne serie biegów w rozegranych spotkaniach to zauważyć można, że Falubaz często rozpoczynał ligowe ściganie od przegranych i w kolejnych biegach musiał odrabiać straty. Skuteczne w naszym wykonaniu były natomiast biegi nominowane, w których wygraliśmy 121-83!

Serie biegów:
Biegi 1-4: 195 punktów zdobytych, 237 punktów straconych
Biegi 5-7: 170 punktów zdobytych, 154 punkty stracone
Bieg 8-10: 165 punktów zdobytych, 147 punktów straconych
Bieg 11-13: 149 punktów zdobytych, 157 punktów straconych
Biegi 14-15: 121 punktów zdobytych, 83 punkty stracone

Falubaz w sezonie 2017 aż trzynaście razy rozpoczynał mecz od remisu w pierwszym biegu. Wyścig drugi przyniósł natomiast najwięcej porażek. Falubazy był jednak skuteczny w końcówkach. Bieg piętnastu aż jedenastokrotnie kończył się bowiem zwycięstwem naszej drużyny.