Aktualności

#FalubazStats2017. PePe z największą ilością biegów

Piotr Protasiewicz to zawodnik Falubazu, który w sezonie 2017 pojechał w największej ilości biegów. Kapitana naszej drużyny oglądaliśmy na torze aż 90 razy. Po zakończonym sezonie 2017 przyszedł czas na podsumowanie występów naszych zawodników w rozgrywkach PGE Ekstraligi.

W sezonie 2017 PGE Ekstraligi Falubaz reprezentowało dziesięciu zawodników. Tylko czterech z nich pojechało we wszystkich spotkaniach, to Piotr Protasiewicz, Jarosław Hampel oraz Alex Zgardziński. Jedno spotkanie opuścił Jason Doyle. Australijczyk nie wystąpił w meczu z Unią Leszno w fazie zasadniczej z powodu kontuzji stopy. W minionym sezonie mieliśmy także dwóch debiutantów w najwyższej klasie rozgrywkowej. W ośmiu spotkaniach pojechał Mateusz Tonder, a trzykrotnie naszych barw bronił Mateusz Burzyński.

Mecze:
18 - Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek, Jarosław Hampel, Alex Zgardziński
17 - Jason Doyle
11 - Jacob Thorssell
8 - Andriy Karpov, Mateusz Tonder
7 - Sebastian Niedźwiedź
3 - Mateusz Burzyński

Klasyfikację obejmującą największą ilość biegów wygrywa w tym sezonie Piotr Protasiewicz, który wziął udział w 90 wyścigach. Jeden bieg mniej odjechał natomiast Patryk Dudek. 87 razy pod startem stawał Jarosław Hampel, a 81 razy Jason Doyle. Junior z największą ilością odjechanych biegów to Alex Zgardziński, który pojechał w 61 wyścigach.

Biegi:
90 - Piotr Protasiewicz
89 - Patryk Dudek
87 - Jarosław Hampel
81 - Jason Doyle
61 - Alex Zgardziński
40 - Jacob Thorssell
31 - Andriy Karpov
21 - Mateusz Tonder
18 - Sebastian Niedźwiedź
8 - Mateusz Burzyński

Najwięcej trójek w minionym sezonie wywalczył Jarosław Hampel, który linię mety jako pierwszy mijał 37 razy. 30 razy biegi wygrywał natomiast Jason Doyle. Na kolejnych miejscach sklasyfikani są Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek, który wygrywali odpowiednio 28 i 27 razy. Na piątym miejscu znalazł się Jacob Thorssell z 8 zwycięstwami.

I miejsca:
37 - Jarosław Hampel
30 - Jason Doyle
28 - Piotr Protasiewicz
27 - Patryk Dudek
8 - Jacob Thorssell

Najwięcej drugich miejsc w sezonie 2017 wywalczył Piotr Protasiewicz. Za nim uplasowali się Jason Doyle i Patryk Dudek. Piąty w tej klasyfikacji jest Alex Zgardziński z jedenastoma dwójkami.

II miejsca:
29 - Piotr Protasiewicz
26 - Jason Doyle
25 - Patryk Dudek
24 - Jarosław Hampel
11 - Alex Zgardziński

24 razy na trzecim miejscu przyjeżdżał Patryk Dudek, co jest najwyższym wynikiem w drużynie. Na kolejnych miejsach uplasowali się Piotr Protasiewicz i Jason Doyle.

III miejsca:
24 - Patryk Dudek
22 - Piotr Protasiewicz
17 - Jason Doyle
16 - Alex Zgardziński
14 - Jacob Thorssell

Alex Zgardziński najczęściej z całej drużyny przyjeżdżał na ostatnich miejscach. Co ciekawe, na drugim miejscu uplasował się tu Jarosław Hampel z wynikiem 14 zer w całym sezonie.

IV miejsca:
28 - Alex Zgardziński
14 - Jarosław Hampel
13 - Andriy Karpov
13 - Mateusz Tonder
10 - Jacob Thorssell