Aktualności

#FalubazTyper | Cieżki mecz przed Stelmetem Falubazem

Leszczyńska FOGO Unia jest faworytem niedzielnego spotkania na stadionie im. Alfreda Smoczyka. Stelmet Falubaz jedzie do Leszna powalczyć i sprawić niespodziankę, na którą z pewnością stać naszą drużynę. Jaki wynik mecz na szczycie PGE Ekstraligi typują nasi eksperci?

LEGENDA FALUBAZU ANDRZEJ HUSZCZA
FOGO UNIA LESZNO - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 49:41

Fogo Unia Leszno ma co prawda piorunująco szybką młodzież i występuje w roli faworyta, ale gdy sobie przypomnę, jak w Gorzowie jechał Piotr Protasiewicz nie sądzę, żeby był dramat. Poza tym nigdzie nie jest powiedziane, że nie wystrzeli Norbert Krakowiak. Ten nasz nabytek coraz lepiej sobie przecież radzi i osiąga niezłe rezultaty. Nasi seniorzy w każdych kolejnych zawodach prezentują się coraz lepiej, więc mecz może się zakończyć zaledwie kilku punktową przewagą leszczyńskich „Byków”. Obyśmy tylko tę stratę potrafili odrobić w rewanżu na W69.  


DZIENNIKARZ PO-BANDZIE.PL WOJCIECH KOERBER
FOGO UNIA LESZNO - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 49:41

Najbardziej jestem ciekaw, czy Adam Skórnicki wyciągnie w końcu z tylnej kieszeni spodni zwinięty w rulonik program i dokona pierwszej w tym sezonie (!) roszady w trakcie ligowego spotkania. Do tej pory tego nie zrobił, co w sumie zrozumiałe, bo gwiazdy robią swoje, a juniorzy, potencjalnie, na niższym poziomie. I właśnie na pozycjach juniorskich Byki mają sporą przewagę. Ale spodziewam się wyrównanego spotkania.

TYGODNIK ŻUŻLOWY MATEUSZ ZAJĄC

FOGO UNIA LESZNO - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 50:40

Jak dla mnie dwie najmocniejsze drużyny w Ekstralidze, które spotkają się w walce o złoto. Mecze Uni Leszno i Falubazu Zielona Góra zawsze wyzwalają dodatkowe emocje wśród kibiców. Trener Skórnicki zna tor jak własną kieszeń i na pewno podpowie swoim chłopakom jak ustawić motocykle. Nicki Pedersen nie zapomniał jak się jeździ w Lesznie. Nie bez znaczenia będą warunki atmosferyczne i na ile po tych opadach gospodarze poradzą sobie z przygotowaniem toru. Jednak Unia Leszno to zespół komplety z rewelacyjnymi juniorami.


EKSPERT ZAKŁADÓW BUKMACHERSKICH MILENIUM KRZYSZTOF GADUS

FOGO UNIA LESZNO - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 52:38

Wielu ekspertów już zawiesiło złote medale na szyjach leszczyńskich byków. W formie są wszyscy seniorzy a z każdym startem do optymalnej dyspozycji zbliża się wracający po kontuzji Jarosław Hampel. Formacja seniorska Stelmetu Falubazu jest w stanie postawić się na Smoczyku, jednak zielonogórscy juniorzy zostaną zdeklasowani w Lesznie. Bartosz Smektała i Dominik Kubera zrobią różnicę, a Leszno pewnie wygra po raz 6-ty w sezonie.


BYŁY ŻUŻLOWIEC FALUBAZU ZIELONA GÓRA DAMIAN GRABSKI
FOGO UNIA LESZNO - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 44:46

To będzie bardzo trudny mecz. Drużyna leszczyńska to kompletny zespół w którym ciężko znaleźć słaby punkt. Od początku sezonu pokazują, że są w gazie, a powracający po kontuzji Jarek Hampel dodatkowo wzmocnił i tak piekielnie mocny skład. Nie zmienia to faktu, że Stelmet Falubaz w tym roku to również bardzo mocny zespół złożony ze świetnych zawodników którzy potrafią walczyć do ostatniego metra. Biorąc pod uwagę indywidualne wyniki naszych zawodników w ostatnich zawodach można śmiało stwierdzić, że mamy duże szanse na pozytywny wynik. Przed wyjazdem Falubazu do Gorzowa typowałem wynik 47:43 dla Zielonej Góry ponieważ nie tylko wierzyłem, ale wiedziałem, że w naszym zespole są zawodnicy którzy są w stanie wspólnie sięgnąć po zwycięstwo w każdym meczu. W tym roku Falubaz jest na tyle mocny, że każdy wynik w meczach wyjazdowych jest sprawą otwartą, a wygrana w każdym meczu jest w zasięgu ręki. W Lesznie mecz może zakończyć się różnie. Serce podpowiada mi, że wynik zakręci się blisko remisu, a przy odrobinie sportowego szczęścia w 15 biegu przechylimy szalę zwycięstwa na swoją stronę. Typuję wynik 46:44 dla Zielonej Góry.


WYCHOWANEK UNII LESZNO, ŻUŻLOWIEC ORŁA ŁÓDŹ TOBIASZ MUSIELAK
FOGO UNIA LESZNO - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 51:36

Moim zdaniem wygra Leszno 51:39, wszyscy zawodnicy są w gazie, szczególnie do dobrej dyspozycji wrócił Dominik Kubera, Jarek Hampel również się rozkręca po kontuzji, cały zespół tworzy monolit od dłuższego czasu.